Kurtarıcı İsa Heykeli nerededir?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Kurtarıcı İsa Heykeli nerededir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Kurtarıcı İsa Heykeli nerededir?

Mesajgönderen taNGo » 17-09-2018 17:24

Kurtarıcı İsa Heykeli nerede? Kurtarıcı İsa Heykeli hangi ülkededir?

✔️ Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kurtarıcı İsa Heykeli (Cristo Redentor), Brezilya ülkesinin Rio De Janerio şehrinde bulunmaktadır. Şehirdeki yerden yüksekliği 710 metre olan ve eteğinde Tijuca Milli Parkı bulunan Corcovado Dağı 'nın tepesinde bulunan heykel, Heitor Silva Costa tarafından tasarlanarak Paul Landowski adlı Fransız heykeltıraş tarafından yapılmıştır. Heykelin yapımına 1922 senesinde başlanmış ve 1931 senesinde bitirilmiştir. Heykelin yüksekliği 38 metre, ağırlığı ise ortalama 1150 tondur.

Resim
Kurtarıcı İsa Heykeli (Cristo Redentor)
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.