Pi sayısını ilk kim bulmuştur?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Pi sayısını ilk kim bulmuştur? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Pi sayısını ilk kim bulmuştur?

Mesajgönderen taNGo » 15-03-2018 13:38

Pi sayısını kim buldu? Pi sayısını hangi uygarlık bulmuştur?

Resim

✔️ Tarihte Pi sayısını ilk olarak kimin bulduğu bilinmemekle birlikte, Pi sayısının ilk olarak M.Ö. 2500'lü yıllarda Babil uygarlığı ve Mısırlılar tarafından kullanıldığı tahmin edilmektedir. Tarihte Pi sayısının ilk gerçek değerinin ise ünlü matematikçi Arşimet (Archimedes) tarafından bulunduğu bilinmektedir. Arşimet çalışmalarında Pi sayısını 3,142 ve 3,1408 arasında bir değerde kullanmıştır. Bu değerler Pi sayısının bugünkü bilinen 3,1415……………… değerine çok yakındır.

Pi sayısının bugünkü değeri olan 3,1415……………… sayısı ve π sembolü ise 1700'lü yıllarda İngiliz matematikçi William Jones tarafından bulunmuştur.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3947
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron