iPhone 4 sonunda Türkiye'ye geldi

iPhone hakkında genel bilgiler, iPhone uygulamaları, iPhone zil sesleri, iPhone oyunları ve iPhone yardım destek forumu
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

iPhone 4 sonunda Türkiye'ye geldi

Mesaj gönderen taNGo »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Apple'ın 3 günde 1.7 milyon adet satan yeni akıllı telefonu iPhone 4, nihayet Türkiye'ye geldi.

iPHONE 4'ÜN ÖZELLİKLERİ

Yeni iPhone’un tasarımı

Bir önceki iPhone serisine göre yüzde 34 oranında daha ince bir yapıda olan iPhone 4, buna rağmen bir önceki iPhone’a göre 3 gram daha ağır. Apple’a göre bugüne kadar geliştirilen akıllı telefonların içinden en ince olanı iPhone 4...

Donanımsal özellikleri

Apple A4 yongasını içerisinde barındıran iPhone 4, iki adet 128MB DDR SDRAM hafızasını da kullanıyor. Bataryayı daha az kullanan yeni iPhone, uygulamaları da daha hızlı bir şekilde çalıştırabiliyor.

Batarya ömrü

iPhone 4’ün bataryası, diğer iPhone’lara göre yüzde 16 oranında daha büyük bir yapıda bulunuyor. A4 işlemcisi ve yeni ekranıyla bir bütün olan iPhone 4, bir önceki iPhone serisine göre batarya ömrü daha uzun olduğundan yüzde 40 oranında daha fazla konuşma şansı sunuyor.

- 3G ile konuşma: 7 saat
- 3G ile internette sörf: 6 saat
- Wi-Fi ile internette sörf: 10 saat
- Video izleme: 10 saat
- Müzik dinleme: 40 saat
- Stand-by süresi: 300 saat

Ekran

3.5 inç’lik bir ekrana sahip olan iPhone 4, 960x640 piksel çözünürlüğünde görüntüyü ekrana yansıtabiliyor. Apple’ın Retina Ekran olarak lanse ettiği iPhone 4’ün ekranı, 3GS’e göre 4 kat daha fazla çözünürlüğe sahip. Bunun yanında iPhone 4, 800:1 kontrast oranıyla da dikkat çekiyor.

Ana kamera

Yeni iPhone, ana kamera için daha büyükçe bir sensöre sahip... 5 megapiksel çözünürlüğünde görüntü alabilen iPhone 4, 720p çözünürlükte saniyede 30 kare video kaydedebiliyor ve HD (High Definiton) formatında kayıt yapabiliyor. Çekilen videolar ise iMovie adı verilen bir uygulama sayesinde kolayca düzenlenebilecek. Ayrıca iPhone 4, LED flaş ve ön yüzünde de görüntülü görüşme yapılabilmesi için dahili bir kamerayı barındırıyor.

İşletim sistemi

iPhone OS4 işletim sistemini kullanan iPhone 4’te bu yeni işletim sisteminin en büyük özelliği çoklu görev yani multitasking işlevini başarıyla yerine getirebilmesi. Diğer bir deyişle Apple’a göre birden fazla uygulamayı çalıştırma konusunda iPhone OS4 oldukça başarılı olacak.

Kaynak: hurriyet.com.tr
Dreams
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Re: iPhone 4 sonunda Türkiye'ye geldi

Mesaj gönderen taNGo »

Ayrıca Vodafone iPhone4 için ön siparişleri almaya başladı: http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/iphone4-basvuru.php
Dreams