iPhone 4 Jailbreak ve Unlock yayınlandı

iPhone hakkında genel bilgiler, iPhone uygulamaları, iPhone zil sesleri, iPhone oyunları ve iPhone yardım destek forumu
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

iPhone 4 Jailbreak ve Unlock yayınlandı

Mesaj gönderen taNGo »

iPhone 4'ün çıkışının hemen ardından Jailbreak ve Unlock yayınlandı. Bilindiği gibi jailbreak işlemi iPhone'un yaptığı bir çok sınırlamayı kaldırmaya ve ücretsiz olarak değişik uygulamalar yüklemeye olanak sağlıyor. Unlock işlemi ise kontratlı ve sadece tek hat ile kullanılabilen iPhone'ları bütün hatlar üzerinde çalıştırmaya ve aktifleştirmeye yarıyor. Ancak bu işlemler cihazı garanti dışı bırakabiliyor.

En son yayınlanan bir habere göre ise; "Amerikada'ki bağımsız avukatlar oluşan EFF örgütü Apple ile girdiği hukuk mücadelesini kazandı. Amerikan Telif Hakları kurumunun kararına göre dijital hakları yöneten yasaya, yani DMCA‘ya mobil cihazlardaki jailbreak ve unlock işlemleri için istisna (daha doğrusu “muafiyet”) kondu. Kısacası jailbreak ve unlock işleminin yasalar çerçevesinde tamamen meşru olduğu ve herhangi bir suç teşkil etmediği kesinleşti."

Her ne kadar karar böyle olsa da Apple hala jailbreak ve unlock yapılan telefonların garanti dışı kalacağını söylüyor.
Dreams
Kullanıcı avatarı
yau
Slow Friend
Slow Friend

Re: iPhone 4 Jailbreak ve Unlock yayınlandı

Mesaj gönderen yau »

doğruda söylüyor bence iphone kullanıcısı olarak itunes olmadan hiçbirşey yükleyemiyorum bu bana daha güvenli geliyor.unlocku anlarımda jailbreak suç olması lazımbence
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum...