MySQL Veritabanı Oluşturma

Türkiye Forum yöneticileri tarafından yazılan makaleler
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

MySQL Veritabanı Oluşturma

Mesaj gönderen taNGo »

İlk önce bilgisayarınıza PhpTriad'ı kurun.

Daha sonra Başlat/Programs/PhpTriad/Apache Console/Start Apache'yi seçerek Apache'yi çalıştırmamız gerekiyor. Aynı zamanda sağ alt köşede ki MySQL iconununda yeşil yanıyor olmasına dikkat edin.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Bu aşamaları başarıyla geçtiğimizi düşünerek yazıya devam ediyorum. Şimdi internet tarayıcınızı çalıştırın ve adres satırına http://localhost/phpMyAdmin yazın.Sayfa açıldığında karşınıza şu ekran çıkacaktır:

Şimdi sıra geldi veritabanımızı oluşturmaya. Sayfamız yukarıdaki gibi açıldıktan sonra sağ taraftaki bölüme veritabanı ismini yazıp Git butonunu tıklıyoruz (Örnek veritabanı adımız phpnuke olsun).

Git butonuna tıkladığımız zaman karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır:

Veritabanı oluşturma işlemi bu kadar. Script yüklerken sorulan DBname, Veritabanı Adı ve Database Name gibi kısımlar bu kısımda anlattıklarımızın yanıtıdır.Şimdi birçok kişinin şu soruyu sorduğunu tahmin ediyorum:

"Veritabanı adını anladım da peki kullanıcı adı ve şifre ne bu yeni veritabanının?"

Bu sorunun yanıtı:

"PhpTriad kurulumu makalesinde MySQL'u ilk çalıştırırken size bir kullanıcı adı ve şifre soracağını söylemiştik. O kısma yazdığınız kullanıcı adı ve şifre oluşturduğunuz tüm veritabanlarının kullanıcı adı ve şifresidir."

Bu yazı Olcay TAŞDEMİR tarafından yazılmıştır.

Kaynak: http://www.turkwebmasters.net
Dreams
fatih1152
New Friend
New Friend

Re: MySQL Veritabanı Oluşturma

Mesaj gönderen fatih1152 »

+1.......