ÖSS sınavı kaldırılsın mı?

Genel ve güncel anketler.

Evet
78
74%
Hayır
28
26%

Toplam oy: 106

Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Üniversiteye giriş için sınav uygulaması sizce kaldırılsın mı?
Dreams
Kullanıcı avatarı
Leache
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Leache »

Kesinlikle "Evet" Boğaziçi Üniversitesi eski rektörünün yaptığı açıklamaya göre "Türkiye'de lise eğitimi yok" Lise öğrencileri Lisede eğitim almak yerine Lise 1. sınıftan itibaren dersane eğitimini tercih ediyorlar. O zaman lise eğitimi yerine dersane eğitimi alınıyor demektir. Türkiye ekonomisi ve ekonomik kaynağın özel sektöre aktarımı gibi konular da göz önüne alındığında ÖSS gibi mantık dışı bir sınavın halen 16-19 yaş grubuna dahil genç potansiyelin önüne bir engel gibi çekilmesi saçmalıktan öte geçemiyor. Lise eğitiminin kalitesinin artırılması ve daha enerjik nesillerin yüksek eğitime alınması isteniyorsa, Lisede alınan eğitimde toplanan puanlar Üniversite girişte çok daha büyük bir paya sahip olmalıdır diye düşünüyorum. Aksi halde Lise eğitimiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir sistemin getirisiyle öss olarak adlandırılan sınava alınan bireyin başarısı, yüksek öğrenim için yeterli bir kriter değildir kanısındayım.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

biz kaLdırıLsın deyince kaLdırıLcaksa eveeeet kALDIRILSIN :D
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
rft
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen rft »

evet bence de kaldırılsın..hayır kendim için istemiyorum,benden sonraki nesiller için endişeleniyorum :)..(aslında bu pazar ki sınav da iptal edilse fena olmaz hani :P )
readme.txt

[size=34]Eğer bu yazıyı okuyabiliyrsanz,ya matrix'e falan girdiniz ya da ileri derecede hipermetropsunz(böö) :p
msjımı beğenmeyip te kem küm edenler,dünyayı kurtarmak için gerekli bilgiyi,google'da bulabilrler :p (böö #2)[/size]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Aslında ÖSS sınavı öğrencilerin gözünü korkutan bir olaydan başka bir şey değil.Halbuki o anki heyecanla sınavı kazanamayıp bir çok bilgisi olan yığınla öğrenci var.Bana kalırsa öğrencinin lisedeki not ortalamasına bakılarak üniversiteye alınması gerekir.Çünkü lisede notları iyi olan bir öğrencinin temeli ilk ve ortaokuldan gelmektedir.Üniversitede temelini liseden almalıdır.İşleri zorlaştırmaktan başka bir şey değil bence..

Bu arada pazar günü sınava giren herkese başarılar dilerim.Korkmaya hiç gerek yok sınavdan, çok sakin olup bilgilerinizi konuşturursanız kazanırsınız kesinlikle.
Dreams
Kullanıcı avatarı
GeRMoND
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen GeRMoND »

ya en kötüsü o kadar uğraşıosun ama bütün uğraşlarının sonucunu 3 saate bağlamakzorundasın extrada bi şey daha var şu dershane eğitimi hakkında üniversteler bazı matematik fizik ve kimya ders konularından bazılarının bilinmemesinden ve üniverstedeki eğitimin yerine lisede bilinmesi gereken bazı konuları tekrardan kurs açarak vermeye çalıştıklarını ve bu durumda bölüm derslerinde gecikmeler olduğunu söylüyor...
Kullanıcı avatarı
Blind_Guardian
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Blind_Guardian »

2 gün içinde kaldırılsın hemde :D kurtaralım paçayı
Let's Sing The Bard's Song
-------------------------------
Since 1903
Kullanıcı avatarı
erkam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen erkam »

dostum artık çok geç....

milletin gözünde kurbanlık koyun gibi gözüküyoruz....
İlim,ilim bilmektir;
İlim,kendin bilmektir.
Sen kendin bilmezsen,
Bu nice okumaktır?
Kullanıcı avatarı
melan_kolik
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen melan_kolik »

valla bence kaldırılmasın çünkü öss den kurtulam dicez başımıza öys gelecek
Kullanıcı avatarı
ÖnemsizZ
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ÖnemsizZ »

kaldırılsında ondan sonra ne olcak unişversiteler neye göre öğrenci alcak bunu hiç düşündünüzmü oss olmaz başka bişi olur kalkması bir anlam ifade etmez. iyi o zaman adam yatsın lisede sonra kalksın boğaziçine gitsin varmı öle iş bence sacma kalkmasın .öss sınavı bilgi ve becerilerin sınandığı bir sınav sistemi.herkez hakettiği yere gidicek hakettiği bölümü okuyacak lisede iyi bir eğitim verilmiyormuş yok dershaneymiş valla ben cok tanıyorum dershane eğitimi almadan universiteyi kazanan ve güzel yerlere giren arkadşları ben cok şahit oldum şu unutulmasın herşey öğrencinin kendisinde bitiyor.
[b]I am a nobody, and nobody is perfect; therefore I am perfect...[/b]