2008 Ramazan Yardimlari

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
aipvakfi
New Friend
New Friend

2008 Ramazan Yardimlari

Mesaj gönderen aipvakfi »

Merhaba. Herhangi bir politik / dini görüşü olmayan Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, 15 yıldır acil yardıma ihtiyaç duyan kişi ve ailelere gıda, giyim, sağlık ve öğrenim yardımı yapmaktadır.

Yardım bekleyen kişi ve ailelerin şimdiden büyük sayıya ulaşması üzerine (ki burada ne yazık ki restoranlardan tabak artıklarıyla beslenen, kardeşlerine ve hasta annesine bakmak için okulunu bırakmak durumunda olan, beş kişi bir odada yaşayan örneklerden bahsediyoruz), Vakfın sesini daha çok kişiye duyurabilmek amacı ile forumda mesaj yayınlamak istedik. (alakasız ya da uygun olmayan mesaj olarak değerlendirilirse silinebilir, bu durumda verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz)

Bu çerçevede,

1. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek için her türlü katkıyı bekliyoruz. Fitre, zekat ya da kendi hazırlayacağınız erzak paketleri ile (ya da forumda genç arkadaşların çoğunlukta olduğu varsayımı ile en azından bu mesajı duyurarak) zor hayatlar yaşayan bu insanların, Ramazan ayını mutfakları dolu geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

2. Bu yıl Ramazan ve okulların açılması zamanları çakıştığı için, burs, kırtasiye ve okul kıyafetleri için de yardım toplanmaktadır. Farklı öğrenim kademelerinde dağıtılmak üzere kırtasiye malzemeleri, kitap, çanta, okul malzemeleri, okul kıyafetleri gerekmektedir. Bu konuda da yardımcı olabilirsiniz.

Kişi ya da kurumlara güvenmenin zor olduğu bir ortamda, yardımda bulunan kişiler yardım sürecinin tüm aşamalarına bizzat katılabilir, yardımı bizzat teslim edebilir ya da vakıf merkezi ile irtibat halinde tüm gelişmeleri somut olarak yakından takip edebilirler.

Yardımların içeriği ve tutarı ilgilenenler için Vakfın web sitesinde sunulmaktadır.

Teşekkürler.

Web Sitesi : www.aipvakfi.org
E-mail : info@aipvakfi.org
Telefon : (0 212) 491 06 61
Faks : (0 212) 635 36 21
Adres : İskenderpaşa Mahallesi Ahmediye Caddesi No:60 Aksaray