Burasu Türkiye Dedirten bir dershane "İdeal Eğitim"

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
kudretgokduman
New Friend
New Friend

Burasu Türkiye Dedirten bir dershane "İdeal Eğitim"

Mesaj gönderen kudretgokduman »

Arkadaşlar, şimdi anlatacaklarım benim başıma geldiği gibi sizin başınıza da gelebilirdi ve eğer önlem alınmazsa inanın başka çok kimsenin de başına gelecek bu nedenle bana fikirlerinizle yardımcı olmanızı istiyorum.

Ben kayseride "çok özel" diye adlandırılan bir dershaneye gidiyordum. Sınıflar 8kişilik ve sınırsız birebir etüt imkanı olan !!! ideal eğitim dershanesi.

Dershanenin baştaki vaatleri o kadar fazla ve inandırıcı idi iki. Örneğin bizde etüt öğretmenleri ile derse giren öğretmenler ayrı değil,ders öğretmenlerinden birebir etüt alabilirsiniz dediler. Ama sonunda öğrendik ki derse giren öğretmenler zaten etüt öğretmeni imiş yani hepsi stajyer. ( Bu rahatlıkla milli eğitim aracılığı ile belgelenebiliyor.)

Bizden alınan ücret 4 000 ytl olmasına rağmen öğretmenlerinin aylık ücretleri 200-300 ytl arasında değişiyormuş.

Ayrıca bunun dışında yasak olmasına rağmen ucuz olduğu için okullardan gelen mahmut tozal, necmi gökduman gibi öğretmenler var. Adını bilmediğim bir iki öğretmen daha var.(bununla ilgili de ders esnasında çekilmiş videolar mevcut)

Lütfen durun daha bitmedi ayrıca anlatılana göre kızlar tuvaletinde bir kamera bulunmuş.Ama bunu belgeleyemem.

Ayrıca dershanede derslere giren bir öğretmen 2 yıllık bir bölüm bitimiş süt ürünleri mi ney.(belgeleyebilirim) Oda geometri derslerine giriyor.Onunda ders anlatırken ki videoları var.Aynı zamanda bir zamanlar dershane sitesinde fotoğrafı bile vardı.

Diyelimki bu kadro ile ve bu yapılanlar ile siz üniversiteyi kazanamadınız. ne oluyor dersiniz.Parasını mahkemeyle çatır çatır almasını çok iyi biliyor.

Sizce benim nereye şikayet etmem ne yapmam gerekli. İŞİNİ MAHKEMEYLE ÇÖZMEYE çalışan bu insanlara bende mahkeme kanalıyla bir cevap vermek istiyorum, ama ailemin bu işe nasıl bakacığını bilmiyorum. Bireysel anlamda yapabileceğim birşey varmı onu öğrenmek istiyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
siracc88
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen siracc88 »

yazılanlar tabiki iç açıcı değil ama ama dersaney6e yazılırken yaptığın sözleşmede neler yazdığına bağlı...

Mesala reklam yapmak için o sırada sözlü olarak verilen vaatlerle bi yere gelemeyeceğini düşünüyorum...Stajyer öğrenci çalıştırma her dersanede var ...biliniyor...eğitim fak çıkışlıysa bişey yapamazsın.. sonuçta özel sektör elemanı kendi seçer....

su ürünlerine bişey diyemem sonuç çıkarmı bilmem..

tahmini olarak yazdım hukuka ilgim var sadeece
Mutluluk küçük şeylerde saklı....(AMA GÖRENLERE...)
kudretgokduman
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen kudretgokduman »

Hocam teşekkür ederim. Mahkeme kanalıyla çözmenin yanı sıra bunları ben bir internet sitesi kurarak diğer öğrenciler ve öğrenci adayları da paylaşmak istiyorum.

Şu anda bu konuyla ilgili yardımcı olacak bir arkadaş çıktı. Eğer yazdıklarımın yanlış olduğunu düşünüyorlarsa site yönetici olarak beni mahkemeye vermeye davet edeceğim.Dershanen,in forum sayfasına yazdığım yazıların linklerini eklediğim günün ertesinde forum sayfası kapatıldı. Buda şimdiden ne kadar etkili olduğumun bir göstergesi bence.

İlginiz için bende teşekkür ederim.
networkturk
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen networkturk »

cok kotu bir durum gercekten L:(
Kullanıcı avatarı
crayz_flower
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen crayz_flower »

Kanit Olanlar Hakkinda Mahkemeye BaŞ Vurabİlİrsİn Ama Kanit Olmayanlar Hakkinda BİŞey Yapamazsin Bence Kendİ Adina Yanİ Bİreysel Oarak ÖĞrencİlerİn Oraya Gİtmemesİnİ SaĞlayabİlİrsİn.
Ne uNutacak kdR nefRet ettim..!!
Ne hatıRLıcak kdR çoq sevdim...