karabasan

Tüylerimizi ürpertecek yazılar, gerçekte yaşanmış korkunç olaylar, Efsaneler, Metafizik, Komplo Teorileri, Parapsikoloji.
Kullanıcı avatarı
drh
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen drh »

Arkadaşlar bana birkez oldu ondada sabahtı,birden üstüme bi ağırlık çöktü nefes fln zor alıyordum sonra 3 ihlas 1 fatiha okudum ve ALLAH'ın izniyle geçti.İşalah bidaha gelmez! :shock:
Kullanıcı avatarı
Antipa
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Antipa »

Bilimsel açıklaması gerektiği kadar yapılmış ama gördüğüm kadarı ile olayı dini acıdan ele alan kişilerin "reçete"leri birbirinden farklı...
Uyku felci cinlerin, kötü ruhların işi olsa dahi okudugunuz sureler duğalarla kaçıcaklarını mı sanıyorsunuz?

Madem öyle biriniz bana bunun nerede yazdığını göstersin. allah bu belayı başımıza salmışta nasıl kurtulacagımızı belirtmemiş mi yoksa?

Ayet veya Hadisten alıntı yaparsanız (hocaların hacıların kitaplarından değil) sevinirim.. Bekliyorum.

Saygılarımla,
Antipa
Kullanıcı avatarı
drh
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen drh »

Sevgili Antipa;
İlk önce karabasan olayı beyin felci veya cinlerle alakalı bir konu olabilir.Ama ALLAH Kur'an-ı Kerim'de bu tür olaylar için Felak ve Nas surelerini biz ''KULLARINA'' indirmiştir.Sana burada bu duaların Türkçe meallerini yazacağım.Yüce ALLAH Felak suresinde ''De ki: Sabahın Rabbine sığınırım.Yarattığı şeylerin şerrinden,karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,düğümlere üfüren-kadınların şerrinden,ve hased ettiği zaman, hasetçinin şerrinden sabahın RABBİNE sığınırım.''buyurmuştur.

Buradan da anlayacağın gibi ALLAH-Ü TEÂLÂ yaratmış olduğu, biz insanlara olumsuz etkide bulunabilecek tüm ruhani varlıklara karşı korunmamız için ,adeta bizler için kalkan görevi gören bu ayeti yüce KUR'AN-I KERİM'de belirtmiştir.
Bilgilerine sunarım!!

NOT:BU YAZI HERHANGİ BİR HACI,HOCA KİTABINDAN ALINTI OLMAYIP,ALEMLERİN YARATICISI OLAN ALLAH-Ü TEÂLÂ'NIN İNDİRMİŞ OLDUĞU SADECE GERÇEKLERİN BULUNDUĞU KURAN'I KERİMDEN ALINMIŞTIR!!

FELAK SURESİ:SURE NO: 113
Kullanıcı avatarı
drh
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen drh »

Cevaplarini Ve Her Türlü Sorularini Beklerim

Drh
Kullanıcı avatarı
Antipa
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Antipa »

''De ki: Sabahın Rabbine sığınırım.Yarattığı şeylerin şerrinden,karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,düğümlere üfüren-kadınların şerrinden,ve hased ettiği zaman, hasetçinin şerrinden sabahın RABBİNE sığınırım" felak:113

Yazdığınız ayeti bir değil birkaç kez okudum ve vardığım sonuç şu;
Çevremizdeki "şer"lere karşı (yaratılanların, gecenin,üfürükçülerin...vs. ) Rabbe sığınıyoruz.

Verdiğiniz ayette karabasanlar çöktüğünde (yada uyku felci yaşandığında) veya ayette sözü edilen şeylerle karşılaştığımızda bu surenin okunması gerektiği yazmıyor, Rabbe sığınmamız gerektiği yazıyor. Şu şekilde sığınırız şeklinde bir ifade yok. Sizin yorumunuza veya inandığınız şeye saygısızlık etmek istemem ama bence biraz alakasız olmuş.

Yine de zaman ayırdıgınız için sağolun,
İsterseniz yeni yeni ayetler de sunabilirsiniz tabii.
Belki onlar sorumun cevabı olurlar.

Saygılarımla,
Antipa
Kullanıcı avatarı
drh
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen drh »

selamlar antipa;
öncelikle şunu söylemeliyim bahsettiğimiz ayette çevremizdeki şerlere karşı alabileceğimiz önlemler hakkında çıkarım yapabilirsin.felak suresi müşebih ayetlerdendir. yani açıklanması ancak din adamları tarafından yapılabilen.yani bu ayetin ne anlam içerdiğini herkes anlayamaz. bu ayette akıl yoluyla bu şerlere karşı bu duayı okuman gerektiğini çıkarabilirsin.ALLAH insana mükemmel akıl sahibi bir varlık olarak yaratmıştır. bu aklı kullanarak böyle durumlarda tek koruyucunun bu vb ayetler olduğunu anlayabilrisin. sonuçta bende bir din adamı değilim elimden geldiğince seni aydınlatmaya çalıştım sana tavsiyem dinimizi olduğu gibi, hiç çarpıtmadan anlatan din adamlarımızın ve en önemlisi yüce kitabımız KUR'AN-I KERİMDEN faydalanmanıöneriyorum saygılar!!
Kullanıcı avatarı
palaposta
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen palaposta »

ben de bir kere karanlıkta öcü gibi birşey siyah kıyafetle bana bakıyordu, öyle korkuyordum ki yataktan kalkamıyordum (tabi rüyada) sesimide korkudan çıkartamıyordum, bir gün rüyadayataktan kalkmayı başardım, annemin odasına gitçektim ama hala sesim çıkmıyordu, annemin odası kilitliydi ("Nas" ve "Felak" suresini okuyunca herşey geçiyor
alperalp
New Friend
New Friend

Re: karabasan

Mesaj gönderen alperalp »

Karabasan çamurabasan bundan kaç yıl önce bu isim verildiğini tam olarak bilemeyeceğim ama anlaşılan şu ki araştırma ve bu konu hakkında bilim ne diyor ne isim veriyor bakmıyoruz. Herneyse uyku felci daha mantıklı gelen sonuç bu duruma göre bence ki cinlerin işi gücü yok onlar sadece insanları rahatsız edip kenarda gülmekten yarılmak için yaratılmış mahlukatlar oldukları için o da olabilir doğrusu :D Böyle bi durum yaşadığımız da ağlamak cin yapıyor diye korkudan şekilden şekle girmekte bi müslüman olarak beni üzmüyor değil. Korkunuz yaptıklarımızdan dolayı hesap gününden, Allah'ın huzurunda ne duruma düşeceğimizden, sonsuz kudret sahibi bize binlerce nimet ve değerini belkide hiç bir zaman layıkıyla anlayamayacağımız dünya hayatını vermiş olan Allah'tan değilde neden hayatınızda hiç görmediğiniz cinler? Gücsüz karakter yapısımı yada anlık zayıflıklar mı bilemeyeceğim yalnız böyle durumlarda çok fazla korkmakta son derece yersiz, eğer gerçekten cinlerin neden olduğunu düşünüyor ve aklınızdan bi türlü aksini geçiremiyorsanız " yalnızca Allah'tan korkar ve ona iman ederim" diyerek kendinize cesaret verebilir ve neden korkmamanız gerektiğini hatırlarsınız.
Kullanıcı avatarı
srdardmir34
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Re: karabasan

Mesaj gönderen srdardmir34 »

Aga bu konu asla bitmez, enteresan şekilde herkes cinlerden bunlardan korkar ama konuşmayada bayılır :)