Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Yazar: »


Gizli Gerçekler forumunda bulunan Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar konusunu görüntülüyorsunuz...

Tüylerimizi ürpertecek yazılar, gerçekte yaşanmış korkunç olaylar, Efsaneler, Metafizik, Komplo Teorileri, Parapsikoloji.

Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Mesajgönderen nisanurnebioglu » 30-01-2011 14:47

İnsan beyni manyetik alanlar ile sürekli etkileşim içerisindedir ve hepimiz yeryüzünün manyetik alanı içerisinde hareket etmekteyiz. Bir pusulanın farklı yerlerde aynı yönü göstermesi de yeryüzünün manyetik alanının varlığını göstermektedir. Yeryüzünün manyetik alanı yer zemininden çıkıp gökyüzüne kadar devam etmektedir ve uzayda dünyamızı çevrelemektedir.

Manyetik alanlarla etkileşime en güzel örneklerden birisi kuşların manyetik alanı hissetmesidir. Örneğin bazı kuşlar göç ederken sadece Güneş ve yıldızların konumuna göre değil aynı zamanda Manyetik alanın yönüne göre de göç ederler. Bilimadamlarının yaptığı bazı deneylerde başının yan tarafına mıknatıs yerleştirilen bazı kuşların yollarını şaşırdıkları gözlemlenmiştir. Çünkü mıknatıs farklı bir manyetik alan oluşturur ve kuşun dünyadaki doğal manyetik alanı algılamasını zorlaştırır. Ayrıca uzay yolculuğu yapan astronotların da uzun süre Dünya manyetik alanından uzak kalmaları sonucunda bazı fiziksel rahatsızlıklar yaşadıkları belirtilmektedir.

Manyetik alanların sadece şiddeti değil yönü de çok önemlidir. Yeryüzünün manyetik alanı az önce belirttiğimiz gibi dikey bileşeniyle atmosfere kadar devam etmektedir. Yapılan ölçümler bazı bölge veya şehirlerin manyetik alanlarının daha güçlü olduğunu göstermektedir. Mesela maden yataklarının olduğu bölgeler veya bazı dağlar bu güçlü bölgelere örnektir. Güçlü manyetik alanları tespit etmek için özel ölçüm cihazları kullanmalısınız veya Jeofizikçilerin daha önce farklı bölgelerde yaptıkları manyetik ölçümleri incelemelisiniz. Ya da pusula türündeki aletlerin manyetik alandaki hareketlerine bakarak tahmini fikir edinebilirsiniz fakat bu son yöntemle doğru ölçümlere ulaşmak çok zordur. Manyetik alanların hangi bölgelerde daha yoğun olduğu hakkında hazırlanmış “Manyetik Alan Haritaları” vardır ve ayrıca “Maden Tetkik ve Arama” Genel Müdürlüğü’nün de hazırladığı haritalar bulunmaktadır.

Bazı bölgelerin yani mekanların beynimize ve ruhsal yapımıza daha güçlü tesirleri olduğuna dair dini metinlerde örnekler de vardır. Mesela Hz.Yakup bulunduğu yerden Haran’a doğru yola çıkar ve güneş batıp gece olunca ordaki bir alanda uyur. Başını o yerdeki taşlardan birisine yaslar ve uyur yani başının altına taş koyar. Hz.Yakup uykuya dalınca mucizevi rüyalar görmeye başlar fakat bunlar sıradan rüyalar değildirler. Hz.Yakup bu bölgede uyurken rüyasında yeryüzü üzerine bir merdiven dikildiğini ve başının göklere eriştiğini görmüştür ve onda meleklerin inip çıktığını görmüştür. Hz.Yakup uyandığında bu bölgenin çok özel olduğunu ve buranın göklerin bir kapısı olduğunu söylemiştir. Aslında uyku ve rüya konuları ruhsal boyuta geçiş ile çok yakından ilgilidir.

Mesela bir Kur’an ayetinde:
“Allah o canları öldükleri zaman alır; ölmeyenleri de uyuduklarında. Sonra haklarında ölüm kararı verdiklerini alıkoyar, diğerlerini belirlenmiş bir süreye kadar salıverir. Şüphesiz ki bunda düşünecek bir kavim için deliller vardır.”(Zümer 42.ayet)
Gördüğünüz gibi ayette uykunun aynı zamanda ölüm hadisesi ile direkt bağlantılı olduğu vurgulanmaktadır. Dolayısıyla rüyalar sadece anlamsız görüntülerden ibaret değildir ruh boyutuyla da yakından ilgilidir.

Manyetik alanların uyku esnasında beyinle etkileşimine dair ilginç örnekler de mevcuttur. Mesela yoğun manyetik alanlarının olduğu bölgelerde uyuyan bir kişi hayatında görmediği netlikte ve gerçeklikte düşler-rüyalar görebilir. Hatta günahlardan arınmış insanlar bu rüyaları doğaüstü hallere kadar taşıyabilir.
Gerçekten de manyetik alanların fiziksel ve ruhsal yapımıza etkileri olup olmadığını denemek isteyenler Uyku esnasında başlarına yakın bir yerde mıknatıs bulundursunlar. Çünkü mıknatısların da manyetik alanları vardır ve bu da beynimizi yakın mesafede etkiler. Büyük bir mıknatıs bulmak biraz zor olabilir. Fakat müzik hoparlörlerinin içinde yani teyplerde sesin geldiği kolonların içerisinde büyük mıknatıslar bulunur. Dolayısıyla uyku esnasında herhangi bir hoparlörü de başınıza yakın tutarak bunu deneyebilirsiniz. (Teyp veya Hoparlörün elektriğe bağlı olmasına gerek yok kapalı olsun. Yani ses gelmesine gerek yok teyp çalışmasın) Ayrıca mıknatısın yani hoparlörün başa göre uzaklığı, yönü ve açısı da önemlidir (Sağ,Sol,Düz,Ters,Uzak,Yakın…v.s ) Farklı denemeler yaparak yani hoparlörün yönünü ve uzaklığını değiştirerek en uygun açıyı ve hoparlörün yerini farklı uyku denemeleri yaparak belirleyin. Fakat bunu sürekli denemek sağlığa zararlı olabilir o nedenle sadece birkaç defa deneme maksadıyla mıknatıs kullanabilirsiniz. (7-8 defa mıknatıs kullanmanın da bir zararı olmaz)

Nitekim asıl önemli olan yer zemininin yani Doğal Manyetik alanın yoğun olduğu alanları tespit edebilmenizdir. Başta da değindiğimiz gibi doğal manyetik alanlar yer zemininden çıkıp atmosfere kadar devam etmektedir yani uzaya kadar ulaşmaktadır. (Mıknatıs sadece deneme içindir fazla kullanmayınız zararlı olabilir) Elektromanyetik alanlar Manyetik alanlardan farklıdır. Mesela cep telefonlarından elektromanyetik dalgalar yayılır ve sağlığa zararlı olup olmadığı halen tartışılmaktadır. Fakat manyetik alanların (bizim başından beri bahsettiğimiz manyetik alanların) sağlığa zararlı olduğuna dair bilimsel bir bulgu yoktur.(Bizim bahsettiğimiz manyetik alana Statik yani durgun Manyetik alan da denilir) Mesela birçok hastanede MR dediğimiz Manyetik Rezonans cihazları kullanılmaktadır ve bu cihazlarda çok güçlü manyetik alanlar bulunmaktadır. Sağlığa zararlı olsaydı bu cihazlar günümüz hastanelerinde kullanılmazdı. Fakat dediğimiz gibi diğeri yani Elektromanyetik alanlar zararlı olabilir.
(kaynak:www.genelkulturvadisi.blogcu.com)
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
nisanurnebioglu
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 25
Kayıt: 29-01-2011 19:17

Re: Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Mesajgönderen Agapenar » 01-02-2011 12:19

Cep telefonlarından yayılan elektromanyetik dalgalar benim görüşüme göre ne yararlı ne de zararlı. Telefonu normal derecede kullanmamıaz gerekir. Gereksiz mesajlaşmalar ve telefon görüşmelerinde -sesli, görüntülü fark etmez- kaçınmamız gerekir. Tabi bunlar sadece benim görüşüm. Bilimadamları herhangi bir yararlı veya zararlı yanını dana bulamadılar. Ayrıca şu bahsettiğiniz mıknatıs deneyini deneyeceğim görüşlerimi size burada bildiririm.
Agapenar
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 29
Kayıt: 01-02-2011 10:39

Re: Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Mesajgönderen nisanurnebioglu » 01-02-2011 14:57

Elektromanyetik dalgalar beyine ve vucüdumuza zararlıdır. Çünkü doğal olan dünyanın kendi dengeleri içinde var olmayan dalgalardır. Bunlar cep telefonu, radyo, telsiz dalgaları vs. dir. Fakat manyetik dalgalar dünyanın dengesini oluşturan ve insanların bi nevi vucütlarında ki negatif enerjisini boşaltan, beyinin kontolünü sağlayan, istem dışı hareket etmesini engelleyen dalgalardır ki her zaman elektro manyetik dalgalara üstünlük kurarlar. Bu sayede eko sistem devam eder. Kısacası elektro manyetik dalgalar vucüda zararlıdır ve radyasyon yayarlar. Biz farketmesek de kanser riskini artırır. Saygılar ;)
Kullanıcı avatarı
nisanurnebioglu
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 25
Kayıt: 29-01-2011 19:17

Re: Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Mesajgönderen Agapenar » 01-02-2011 15:34

Kendi yazdığın mesajı okumaman ne kötü bir durum. Senle tartışamaya girmeyeceğim. Yazının son paragrafını lütfen oku!..
Agapenar
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 29
Kayıt: 01-02-2011 10:39

Re: Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Mesajgönderen nisanurnebioglu » 15-02-2011 18:17

İşin ilginç tarafı ben sizinle bir tartışma başlatmadım, öncelikle onu belirteyim. İkinci olarak ise kendi yazdığım yazının son paragrafıda bilmem siz nasıl anladınız ama benim yazdıklarımla paralel... Tekrar ediyorum insan vücuduna ve tabiat dengesine elektro manyetik dalgalar zararlıdır. Kanser riskini çok büyük çlçülerde artırır. Fakat bir de dünyanın tamamen doğal olan kendi manyetik alanları mevcuttur. Örneğin kuzey kutbundan güney kutbuna doğru bir alan.
Kullanıcı avatarı
nisanurnebioglu
Slow Friend
Slow Friend
 
Mesajlar: 25
Kayıt: 29-01-2011 19:17


Dön Gizli Gerçekler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.