17 Ağustos'ta 17 Ağustos gecesi Adapazarı'nda yaşlı bi teyze

Tüylerimizi ürpertecek yazılar, gerçekte yaşanmış korkunç olaylar, Efsaneler, Metafizik, Komplo Teorileri, Parapsikoloji.
Kullanıcı avatarı
smacker09
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

17 Ağustos'ta 17 Ağustos gecesi Adapazarı'nda yaşlı bi teyze

Mesaj gönderen smacker09 »

17 Ağustos gecesi Adapazarı'nda yaşlı bi teyze, gece saat 2 buçukta ana caddedeki apartmanlardan birinin zillerini çalmaya başlamış. Kimse kadına kapıyı açmamış, hatta uyandırdıkları için, camı açan bağırıp çağırmış. Üst katlardan bi adam, "Gecenin bu saatinde ne istiyosun teyze?" diye sormuş. Kadın, "Karnım aç oğlum. Bi parça ekmek var mı?" deyince adam, "Yok, yok. Allah Allah, gecenin bu saatinde ne bu yahu?" demiş. Yatağa döndüğünde karısı, yaşlı kadının aç olduğunu öğrenince, "Keşke verseydik" demiş.
Teyze zillere basmaya devam etmiş. En üst katta yeni evli bi çift oturuyomuş. Kadının ne istediğini öğrenince kapıyı açıp yukarı çağırmışlar. Evin hanımı, hemen yiyecek bi'şeyler hazırlamış. Kadına eşlik edip beraberce yemişler. Yemek bitince kadıncağız, "İçimde bi huzursuzluk var. Bi an evvel dışarı çıkalım" diye yalvarmaya başlamış. Genç çift, sırf kadını kırmamak için sokağa inmiş. Daha dışarı adım atar atmaz da her yan sallanmaya başlamış. Depremde o kocca apartman yerle bir olmuş.
O binada oturanlardan sadece yeni evliler ve kocasına, "Keşke yemek verseydik" diyen kadın ölümden kurtulmuş. Onu da 3 gün sonra enkazın altından çıkarmışlar.

Not: Efsaneler gerçek dışı veya gerçek de olabilir lütfen ciddiye almayın ...
Kullanıcı avatarı
Lycia
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen Lycia »

adapazarında depremden sonra bir sürü buna benzer efsane çıktı.çookk dinledik.ama gerçek ama yalan...kim bile :?
Kullanıcı avatarı
serkan_07
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen serkan_07 »

biz bilemeyiz ama olsun gene de ders çıkarmamız lazımm
İletişim için Mail'imi Ekleyin ;
Kullanıcı avatarı
unlegality
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen unlegality »

Ben bu olayın gerçekliğini tartışmak yerine , insanların neden böyle bir teyzeye yardım etmemiş olabileceklerini anlamaya çalışın derim .....
Malesef şehir hayatı insanları birbirlerine yabancılaştırıyor - Böyle bir olayı şimdi simulasyondaymışcasına düşünelim :
1-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... teyze elindeki spreyle bizleri uyutup paralarımız ve organlarımız dahil herşey le kaybolur .
2-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... teyze ile birlikte çaktırmadan binaya giren uyanıklar evdeki herkese tecavüz edip bir de üstüne evde alem yapıp sabaha karşı giderler .
3-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... teyze bizim evi yakın dan görüp , bizlerinde bilgilerini sohbet esnasında öğrenince ailesinin en usta hırsızı "necati"yi bizim evde olmadığımız bir gün , geziye yollar .
4-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... vb.....
Örnekleri çoğaltabiliriz

Gecenin bi yarısı kapımızı çalan insana belki bundan 100 sene önce gönül rahatlığı ile yardım edebilirdik ama artık iyiyi ve kötüyü ayırdedemezken buna kim cesaret edebilir ki....
selim_sakarya
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen selim_sakarya »

ben sakaryalı depremi yaşamış bir insan olarak şu yorumu yapmak isterim bu olay tamamen yalan neden derseniz gecenin o saatinde hiç bir kimse yaşlıda olsa biriyle dışarı çıkmaz heleki adaparında ana cadde denmiş sanırım çark caddesi inandırıcılık yok uydurma
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Neden olmasın..Açıklanamayan şeyler de olabilir..
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
chokomel123
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen chokomel123 »

evet bu metinden ders çıkarmak lazım..kadına yazık değil mi vermiyorlar ne yürek var bu insanlarda bağırıp çağırmaktan sadece hoşlanıyorlar anlaşılan..
Kullanıcı avatarı
GooqLe
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen GooqLe »

Bu devirde artık insan kime güveneceğini bilmiyor..
sivaslı doğduk sivaslı öleceğiz..
ada.hisarcikli
New Friend
New Friend

Re: 17 ağustos ta17 Ağustos gecesi Adapazarı'nda yaşlı bi te

Mesaj gönderen ada.hisarcikli »

İster inanın ister inanmayın ama bu bir gerçek. O kurtulan kadın teyzemin eşinin akrabası ve kendisi bizzat anlattı.
Kullanıcı avatarı
Fatality
New Friend
New Friend

Re:

Mesaj gönderen Fatality »

unlegality yazdı:Ben bu olayın gerçekliğini tartışmak yerine , insanların neden böyle bir teyzeye yardım etmemiş olabileceklerini anlamaya çalışın derim .....
Malesef şehir hayatı insanları birbirlerine yabancılaştırıyor - Böyle bir olayı şimdi simulasyondaymışcasına düşünelim :
1-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... teyze elindeki spreyle bizleri uyutup paralarımız ve organlarımız dahil herşey le kaybolur .
2-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... teyze ile birlikte çaktırmadan binaya giren uyanıklar evdeki herkese tecavüz edip bir de üstüne evde alem yapıp sabaha karşı giderler .
3-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... teyze bizim evi yakın dan görüp , bizlerinde bilgilerini sohbet esnasında öğrenince ailesinin en usta hırsızı "necati"yi bizim evde olmadığımız bir gün , geziye yollar .
4-Teyze yardım ister eve çağırırız ve.... vb.....
Örnekleri çoğaltabiliriz

Gecenin bi yarısı kapımızı çalan insana belki bundan 100 sene önce gönül rahatlığı ile yardım edebilirdik ama artık iyiyi ve kötüyü ayırdedemezken buna kim cesaret edebilir ki....
Çok haklı :wink: