Gülse Birsel

Ünlü veya tanınmış kişilerin biyografileri.
Glfm

Gülse Birsel

Mesaj gönderen Glfm »

Şener soyadı ile 11 Mart 1971 yılında İstanbul'da doğan Gülse Birsel, liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde bitirdikten sonra öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde devam etti. Üniversitenin ikinci yılında gazeteciliğe merak sardı ve Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 1994 yılında Amerika'ya gitti. New York, Colombia Üniversitesi'nde sinema üzerine master yaptı. 1996 yılında tekrar Türkiye'ye dönen Gülse Birsel üç ay boyunca ATV'de kahvaltı bülteninin dış haberlerini hazırladı. Ardından, bir yıl boyunca Esquire dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Esquire'dan sonra Harper's Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yapan Gülse Birsel, Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı.

2002 yılına kadar Harper's Bazaar'dan başka FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin de yayın koordinatörlüğünü yürüttü. Mart 2002'den itibren bir müddet süre Atv'de yayınlanan g.a.g.'ın metin yazarlığı ve sunuculuğunu yapan Gülse Birsel Aralık 2001'de Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığına getirildi.

Mart 2003'te köşe yazıları ve bazı g.a.g. metinlerinden olusan "Gayet Ciddiyim" adlı ilk kitabını ve Mayıs 2004’te "Hala Ciddiyim!" adlı ikinci kitabını yayımladı. 2005 yılında ise "Yolculuk Nereye Hemşerim?" adlı kitabı yayımlandı. Yazdığı üç kitap da Çok Satanlar arasında yer almıştır.

ATV'de yayımlanan Avrupa Yakası adlı dizinin yazarı ve oyuncusudur. Bu dizide kendi oyunculuğunu göstermektedir. İzlenme rekorları kıran Avrupa Yakası bir çok hedef kitleye yayılmıştır.

Ayrıca "Hırsız Var" adlı sinema filminde oynamıştır. Gazeteci-televizyoncu Murat Birsel ile evlidir. Şuşi Yemeyi Çok sevmektedir.

biyografi.info & wikipedia.org
Kullanıcı avatarı
Mistakè
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Mistakè »

Pek sevmiyorum nedense Gülse Birsel' i. Teşeşkkürler paylaşım için
[b]Bir bitişin son sahnélérini oynuyoruz hayat sahnésindé.[/b]
murahhasuye
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen murahhasuye »

yazarlığına bişey demem ama oyuncu değil
Kullanıcı avatarı
ezgi251
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen ezgi251 »

Ben oyunculuğunu sevmiyorum.Yazarlığıda benim okudum kitap türünde olmadığı için pek ilgimi çekmiyor.
Atam izindeyiz...

Bekle beni İzmir 1,5 sene sonra geliyorum!
Kullanıcı avatarı
Necromania_
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Necromania_ »

ezgi251 yazdı:Ben oyunculuğunu sevmiyorum.Yazarlığıda benim okudum kitap türünde olmadığı için pek ilgimi çekmiyor.
söylediklerine tamamen katılıyorum.Ve oyuncu olmak istiyorsa daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum.
[url=http://trablus.myminicity.com/][img]http://img372.imageshack.us/img372/7499/trablusir1.jpg[/img][/url]

[b]Şehrimin populasyonun artması için lütfen Tıklayın[/b]
Kullanıcı avatarı
nevesin
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen nevesin »

gülse birsel'i çok beğeniyorum.sunumu,oyunculuğu bence çok güzel.yazarlığına birşey söyleyemem, kitaplarını okumadım.başarılarının devamını diliyorum.paylaşım için teşekkürler.
bazen,ne yaparsan yap olmuyor
Kullanıcı avatarı
ilayda
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ilayda »

Yazarlığına, oyunculuğuna ve zekasına hayran olduğum bir isim. Çok beğeniyorum. Avrupa Yakası gibi başarılı bir işi ortaya koymuş zaten başka ne denir ki...
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Gözlem yeteneği çok iyi gerçekten
Kullanıcı avatarı
leyla34
New Friend
New Friend

Re: Gülse Birsel

Mesaj gönderen leyla34 »

Çok beğeniyorum,zekası, gözlemi, oyunculuğu her şeyi tam.
Ayrıcalıklar diyarı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir