Playstation Phone - Xperia Play'in Tanıtım Tarihi - Özellikl

Sony cep telefonları hakkında genel bilgiler ve tartışmalar
brk_bnl
New Friend
New Friend

Playstation Phone - Xperia Play'in Tanıtım Tarihi - Özellikl

Mesaj gönderen brk_bnl »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Sony Ericsson, oyun canavarı telefonu Xperia Play(Playstation Phone)'in 13 Şubat'ta resmi olarak tanıtacağını açıkladı ve bir tanıtım filmi yayınladı.

Sony Ericsson'un yaz aylarında internete düşen görüntülerinin sızmasından itibaren merakla beklenen telefonu Xperia Play sonunda görücüye çıkacak. Dünya Mobil Kongresinden bir gün önce yani 13 Şubat'ta firma tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilecek.Geliştirilme amacının Android işletim sistemli telefonlar üzerinden yüksek kalitede oyun oynama olduğu belirtilen Xperia Play'in genel özellikleri ise şöyle:
  • 4 inç büyüklükte ve 854x480 çözünürlükte ekran
  • Qualcomm'un geliştirdiği 1GHz Snapdragon işlemci
  • 512 MB RAM
  • Android 2.3 işletim sistemi
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Playstation kontrol tuşları ve Android işletim sistemine uyarlanmış oyunları ile diğer telefonların önüne geçmesi beklenen Xperia Play'in, aynı piyasada yer alan ve yüksek donanım özelliklerine sahip olan diğer rakiplerini geçip geçmeyeceği ise merak uyandırıyor.Bütün özelliklerinin kesin olarak belirlendiği ve tanıtımının 13 Şubat'ta yapılacağı Xperia Play'in fiyatı ve ülkemize ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Resmi tanıtımdan önce bir tanıtım filmi yayınlanan Xperia Play'in videosunu kaynaktan izleyebilirsiniz.

kaynak:Playstation Phone - Xperia Play'in Tanıtım Tarihi - Özellikleri - Video - BilisimLive