msn nasıl yürkçe yapılır?

Windows Live Messenger / MSN messenger programı hakkında genel bilgiler, yorumlar.
Kullanıcı avatarı
makif
Fast Friend
Fast Friend

msn nasıl yürkçe yapılır?

Mesaj gönderen makif »

hotmail adresimi başka ülkeden aldım ama türkçe diil. türkiyeden alırsam da 2mb hafıza veriolar.acaba nasıl türkçe yapabilirim
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Hotmailin web ayarlarında Türkçe dil desteği yoktur.Msn programının Türkçe versiyonunu ise http://messenger.msn.com adresinden indirebilirsin.
Dreams
Kullanıcı avatarı
rft
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen rft »

msn messenger değl de hotmail hesabından bahsediyorsan aslında bunu ufak bi hile ile yapabilirsin..hotmail e girdikten sonra adres çubuğundaki lang=eng parametresini lang=TR olarak değiştirirsen,türkçe olarak sayfa açılacaktır..bu seçenek hotmail in orjinal ayarlarında bulunmuyor ama yakın bir zaman içerisinde hotmail,desteklediği diller arasına türkçeyi de sokacaktır.
readme.txt

[size=34]Eğer bu yazıyı okuyabiliyrsanz,ya matrix'e falan girdiniz ya da ileri derecede hipermetropsunz(böö) :p
msjımı beğenmeyip te kem küm edenler,dünyayı kurtarmak için gerekli bilgiyi,google'da bulabilrler :p (böö #2)[/size]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

vallaha güzel rft ilk kez duydum sağol paylaştığın için :) fakat sadece inbox Türkçe oluyor diğer kısımlar ingilizce gene.
Dreams
Kullanıcı avatarı
rft
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen rft »

evet diğer bölümlerde sorun çıkıyor..ama olsun diyoruz ve türkçeleşmiş ana sayfamızın keyfini çıkartmaya devam ediyoruz..ayrıca hotmail e de selamlarımızı iletmeyi unutmuyoruz..eğer bu mesajımı okuyan herhangi bir hotmail yetkilisi varsa(ki vardır büyük ihtimalle :P ),bir an önce şu dil desteği sorununun halledilmesini istiyoruz,diyorum...o nedenle de ne zaman bu özelliği aktifleştirecekler,bilemiyorum.
readme.txt

[size=34]Eğer bu yazıyı okuyabiliyrsanz,ya matrix'e falan girdiniz ya da ileri derecede hipermetropsunz(böö) :p
msjımı beğenmeyip te kem küm edenler,dünyayı kurtarmak için gerekli bilgiyi,google'da bulabilrler :p (böö #2)[/size]
Kullanıcı avatarı
rft
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen rft »

hım,sonunda diğer sayfaları da nasıl türkçe yapabileceğimizi çözdüm,buradan hotmail yetkililerine yeniden selam ederim :P

normalde lang parametresini tr olarak değiştirince ana sayfa yani today (bugün) bölümü sorunsuzca türkçe açılıyor fakat diğer sayfalara geçtiğimiz zaman yeniden standart ayarlara geri dönüyor..biraz önce ana sayfadan,diğer sayfaya yönlendirilirken değişen kodları inceledim ve sonuç olarak sayfa sonuna eklenen parametreler sayesinde diğer bölümlerin de türkçeleştirilebileceğini çözdüm,vatana millete hayırlı uğurlu olsun :)

inbox a geçtiğimiz zaman,adres çubuğunda "yes" ile biten bir ifade var..işte biz bu adresin sonuna, "hotmail e girdiğimiz zaman oluşan ana sayfadaki "&curmbox" ile başlayan ifadeyi" sonuna kadar seçip,kopyalıyıp koyacağız..(tabiiki lang=eng i lang=tr olarak değiştirmeyi unutmuyoruz..) yani bu kopyaladığımız "&curmbox" ile başlayan ifadeyi,her açtığımız sayfanın sonuna ekleyip,sayfayı yeniden yüklettiğmizde istediğimiz sayfalar türkçe olarak açılıyor..evet,biraz zahmetli..bu bilgiyi de ilk defa buradan açıklıyorum :P saygılar,sevgiler..

bunun gibi bi şey

Kod: Tümünü seç

&curmbox=F000000001&a=d8ba42d860cdb42c558f779e0436eaef&_lang=TR&country=TR
readme.txt

Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

bu eskiden beri bilinen bişey ki hatta account'u kapatıp sonra tekrar açarken bu lang=tr'yi girerseniz tamamen türkçe oluyor bir dahada değişmiyor. BEnim hotmail türkçe mesela
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
makif
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen makif »

arkadaşlar hesabı kapatıp tekrar türkiyeden açtığınızda türkçe oluyor ama 2mb. benim istediğim hem 25mb hem türkçe. geçici türkçe yapıyorum ma ben kalıcı olması için ne yapabilirim
Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var
denildiğinde inandıkları halde,
yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Hotmail Hesabımı nasıl Türkçe ye çevirebilirim ?
Bu işlem sırasında mevcut hesabınızda bulunan e-maillar gidebilir, dikkat !

1- Kullanıcı adı ve şifreniz ile hotmail hesabına normal bir giriş yapılır.
2- Sonra adres satırına [w] http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi ... countclose yazılır.
3- Çıkan ekranda Close My Account butonu tıklanır. Ve hesabınızın kapatıldığına dair bir ekran gelir. Meraklanmayın hesabınız kapatılmıyor. Sadece uzun zaman girilmemişte aktif değilmiş hale getiriliyor.
4- Sonra tekrar hesbınıza normal kullanıcı adınız ve hesabınız ile giriş yapın. Gelen ekranda Activate My Account butonuna tıklayın.
5- Karşınıza kullanım sözleşmesinin olduğu Term of Use sayfası gelecek. Burdaki butonlara tıklamıyoruz. Yani ne kabul nede kabul etmeme butonuna tıklamayın.
6- Adres satırına &_lang=tr yazısını ekleyip enterlayın. Az önce karşınıza gelen kullanım sözleşmesi bu sefer türkçe olarak karşısınıza gelecek.
7- Burda kabul ediyorum butonuna tıklayın.
Evet artık hotmail hesabınız tamamen Türkçe

Kaynak : ferruh.mavituna.com
enjoy the silence..