Windows XP Mavi Ekran Hatası

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
mener4321
New Friend
New Friend

Windows XP Mavi Ekran Hatası

Mesaj gönderen mener4321 »

İlk Defa Başıma Boyle Bir Şey Geldi . Oyun Oynarken Mavi Ekran Geliyor . Geldikten Hemen Sonra Pc Reset Atıyor kendi Kendine . Fotosunu Çekemiyorum maalesef :( Ama bir forumda MINIDUMP Dosyasını Upload Et Ordan Sorunun Ne Olduğunu Anlarım Dedi Biri. Foruma 30 dk Uğraştım Aktivasyon Maili Gelmedi. Bende Buraya Üye Oldum :( Yardım Eder misiniz, Sorun Nedir?
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Re: Windows XP Mavi Ekran Hatası

Mesaj gönderen taNGo »

Çıkan mavi ekranda yazan yazıların özetini yazmaya çalışın buraya. Hata kodları ve hatanın adı çok önemlidir. Bunlar gerekiyor. Ardından yardımcı olmaya çalışalım...
Dreams
mener4321
New Friend
New Friend

Hocam bi sorunda o mavi ekran geliyor ne olduğununu anlamadan reset atiyor PC okuyamiyorum yaziyi . hemen reset atiyor . Reset atmasini engellliyecek bir şey var mi bilmiyorum .
mener4321
New Friend
New Friend

Minidump diye bir dosya varmis oradan da anlasiliyormu sorun .
mener4321
New Friend
New Friend

0x000000D1 ve 0x00000035 bu 2 hayati aliyorum.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Sanırım hatalarınız bunlar:

0x000000D1 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
0x00000035: NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS

Bilgisayarınızın ramlerinde arıza var gibi görünüyor. Kesin çözümü ancak deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz. Öncelikle yazılımsal olarak sorunun çözümünü arayın:

- İşletim Sisteminizi ve tüm donanım sürücülerinizi güncelleyin.
- Güncellemek sorunu çözmediyse; İşletim Sisteminizi tüm önemli dosyalarınızı yedekledikten sonra yeniden yükleyin ve güncel sürücüleri kurun.

Eğer bunlar sorunu çözmediyse donanımsal arızalara bakmalısınız:

- En başta PC'nizdeki ramleri kontrol edin. Muhtemel ram arızalarında bu şekilde mavi ekran çıkabilir.
- Ram kaynaklı değilse Ekran Kartınızı kontrol etmelisiniz. Ekran kartı arızalarında da bu şekilde mavi ekran hatası çıkabilir.
- Yine sorun çözülmediyse son olarak Anakart, ses kartı v.b. donanımlarınızı da kontrol etmelisiniz.

Sorunu yazılımsal olarak çözemiyorsanız ve donanım konusunda yeterli bilginiz yoksa bilgisayarınızı servise götürmenizi öneririm. Yazılımsal olarak ta bilginiz yoksa yukarıda söylediklerimi hiç denemeden işi bilen bir teknik servisten destek almalısınız.
Dreams