Laptop ekrana görüntü gelmiyor

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
baransel857
New Friend
New Friend

Laptop ekrana görüntü gelmiyor

Mesaj gönderen baransel857 »

Herkese Merhabalar,

Arkadaşlar bilgisayarım Dell laptop. Bilgisayarımı çalıştırdığımda ekrana herhangi bir görüntü gelmiyor. Bilgisayar 30 sn felan açık kalıyor ve kendini kapatıyor.Acaba işlemci veya ram ile ilgili bir sorun mu var bana bu konu hakkında yardım eder misiniz?
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Re: Laptop ekrana görüntü gelmiyor

Mesaj gönderen taNGo »

Merhaba,

Probleminiz ile ilgili net bir şey söylemek imkansız, bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.

Öncelikle en kolay yoldan yazılımsal bir sorun olarak düşünürsek, işletim sisteminiz ile alakalı bir durum olabilir. Sorunu anlamak için bilgisayarınız açılırken uygun tuşa basarak BIOS ekranına girmeyi deneyin (delete ya da f8 olabilir). Eğer BIOS ekranına giriş yapabiliyorsanız ve bilgisayarınız kapanmıyorsa işletim sistemi sorunu olabilir. Bir Windows CD'si takarak yeni bir kurulum yapmayı ya da işletim sisteminizi onarmayı deneyin.

Donanımsal olarak düşünürsek; anakart arızası, işlemci fan arızası, ekran kartı arızası, ram (bellek) arızası, adaptör arızası ya da güç kesilmesi gibi bir çok sebepten dolayı bu arıza meydana geliyor olabilir. Sorunu tam olarak anlayabilmek için deneme yanılma yöntemiyle bu parçaları kontrol etmek gerekir.

Eğer donanım konusunda tecrübeniz yoksa öncelikli olarak ilk belirttiğim gibi Windows kurulumu yapmayı deneyin. Sorununuz çözülmezse bilgisayarınızı yetkili servise götürmenizi öneririm.
Dreams
Kullanıcı avatarı
baransel857
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baransel857 »

Öncelike cevabınız için çok teşekkür edirim.Biosa girme gibi bir şansım yok.Çünkü görüntü gelmiyor.Bilgisayar açıldığı gibi kapanıyor
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

O zaman yukarıda da belirttiğim gibi arızanın anlaşılması için donanım parçalarının kontrolü gerekir.
Dreams