ThinkCentre M92p Lenovo hiç ekran açılmıyor

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
platin1976
New Friend
New Friend

ThinkCentre M92p Lenovo hiç ekran açılmıyor

Mesaj gönderen platin1976 »

Arkadaşlar, Merhaba. ThinkCentre M92p Lenovo marka masaüstü bilgisayarım var. Bilgisayarıma format atmak istedim. Format Windows 7 DVD'imde bir sorun olmadığı halde DVD'yi görmedi. Bende sorun Bios ayarlarından diyerek biosu "Default" ayarına çevirdim. Yine bir değişiklik olmayınca bu sefer "OS Default" ayarlarına çevirdim. Bilgisayarı yeniden başlatayım dediğim anda kasadan tek bir biip sesi geldi ve ekran bir daha açılmadı. Kapkara bir ekran, bios dahil hiçbir şey göremiyorum. :( :( :( Acil yardım edin arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Re: ThinkCentre M92p Lenovo hiç ekran açılmıyor

Mesaj gönderen taNGo »

BIOS ayarlarınızı sıfırladığınızdan dolayı sisteminiz ekran kartı olarak anakartınızdaki tümleşik ekran kartınızı görüyor olabilir. Monitörünüzün kablosunu harici ekran kartınızdan çıkarıp onboard ekran kartınıza takın, böylece monitöre görüntü gelecektir. Ardından BIOS ayarlarınızdan kullanmak istediğiniz harici ekran kartınızı seçin, ayarları kaydedin. Bilgisayar yeniden başlatılacaktır. Bu sırada monitör kablonuzu tekrar harici ekran kartınıza takın, sorun çözülecektir.

Windows kurulumu sorununuza gelince;

Windows DVD'nizin sisteminizin açılış sırasında tanınması için BIOS ayarlarınızı Default yapmak doğru bir eylem değildir. Sisteminizi DVD ya da CD'den başlatmak için BIOS ayarlarınızdan System Boot menüsünden ilk sürücü'yü DVD-ROM olarak ayarlamanız ve kaydetmeniz gerekmektedir.
Dreams