Harddisk verisi

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
halilterzi
New Friend
New Friend

Harddisk verisi

Mesaj gönderen halilterzi »

Merhaba arkadaşlar

Sorunum şu ; Windows 7 kullanıyorum ve Dosya konumunda harddiskimin içindeki resimleri düzenliyordum. Sol taraftaki liste biçimindeki yerden klasörlere ulaşıyor resimlerimi bir klasörden diğerine taşıyordum. Boşalan eski klasörü de siliyordum. Liste biçiminde olan ekran ile dosyanın görüntülendiği kısın birbirinden bağımsız çalışıyor biliyorsunuz. Ben konum durumunda bulunan bir dosyayı silmek istedim faka bilgisayar liste konumundaymış. tüm resimlerimin bulunduğu dosya seçili olduğu için 32 GB veriyi silmeye başladı. Bunu fark etmem ile harddiskin şartelini kapatmam 3-4 saniye sürdü. 2 diş ilerlemişti. Harddiski açtığımda tüm dosya yok olmuştu. Silinen verileri geri getirme programını kullandım fakat hepsini bulmadı. Bunun üzerine veri kontrolü yaptım. İçerisindeki dosyaların toplam boyutu 250 GB. Fakat sürücünün dolu olan kısmı 268 GB. 18 GBlık bir fark görünüyor. Her türlü gizlene dosyaları bulma yöntemlerini denedim. Ama ne kaybolan fotolarımı bulabildim nede 18GB lık farkın hangi dosyalardan kaynaklandığını bulabildim.

Bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba....
Kullanıcı avatarı
baransel857
New Friend
New Friend

Re: Harddisk verisi

Mesaj gönderen baransel857 »

Komut sistemine gir(cmd).Hdd Hangi yoldaysa(Örneğin D).D: yaz.Daha sonra attrib /d /s -r -h -s KODU yaz 18gblik dosyalar gözükecektir.