Giriş sayfamı değiştiremiyorum diyen arkadaşlar

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
Bigboss
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Giriş sayfamı değiştiremiyorum diyen arkadaşlar

Mesaj gönderen Bigboss »

Bazen İnternet Explorer Giriş Sayfasını Değiştirmek İstediğinizde İnternet Özelliklerinin Bu Bölümü Kapalı Oluyor.
İnternet Explorer ayarlarından giriş sayfanızı değiştirmeye çalışıyorsanız ve bu ayar kullanılamıyorsa ya da değiştirdiğiniz halde yine de düzelmiyorsa aşağıdaki açıklamaları okuyun.

Şu İşletim Sistemleri'nde çalışır:
Windows XP
Windows Vista
Windows 7
Windows 8

Şu Internet Explorer sürümlerinde çalışır:
Internet Explorer 7
Internet Explorer 8
Internet Explorer 9
Internet Explorer 10

Yapılacaklar:
1- Başlat'ı tıklayın
2- Çalıştır'ı tıklayın (Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8'de masaüstündeyken klavyeden windows tuşu+R tuşuna aynı anda basarsanız Çalıştır penceresi açılacaktır)
3- Çalıştır penceresindeki kutucuğa regedit yazın.
4- Açılan regedit penceresinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\İnternet Explorer\Control Panel'i açın.
5- Sağda yazan HomePage REG_DWORD 0X00000001(1) değerindeki sadece parantez içindeki 1'i 0 (sıfır) yapın bilgisayarınızı kapayıp açın.

Eğer yine de sorun düzelmiyorsa;

1 - 3 arası adımları tekrarlayın. Bu sefer regedit penceresinde HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\İnternet Explorer\Control Panel'i açın ve yine sağda yazan HomePage REG_DWORD 0X00000001(1) değerindeki sadece parantez içindeki 1'i 0 (sıfır) yapın bilgisayarınızı kapayıp açın.

Voleeee işlem tamam. Başlangıç sayfanızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Unutmadan; sisteminizi bps spyware remover, ad-aware ve spy sweeper ile registryye girmeden temizlikten geçirin.

.ılı. Acil Destek .ılı.
Bağımsızlık savaşı sürüyor, sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!..
devrialem46
New Friend
New Friend

Re: Giriş sayfamı değiştiremiyorum diyen arkadaşlar

Mesaj gönderen devrialem46 »

arkadaşım çok teşekkür ederim paylaşımlar içinn
Kullanıcı avatarı
nestlebest
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen nestlebest »

Arkadaşlar çözüm burada http://www.turkiyeforum.com/giris-sayfa ... 42032.html bu adrese girip yardım alabilirsiniz...
baba001
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baba001 »

bunun garanti çözümü şu :
ben ie7 kullanıom sizde ie7 indirin ve kurduktan sonra :

Şu anda görüntülediğiniz web sayfasını giriş sayfanız yapmak için şunları yapın:

Daha önce böyle yapmadıysanız, Internet Explorer'ı açın ve giriş sayfası olarak kullanmak istediğiniz sayfaya gidin. (mesala:www.google.com)
ev resminin sağ tarafındaki oku tıklatın ve ardından Giriş Sayfası Ekle veya Değiştir'i tıklatın.
Giriş Sayfası Ekle veya Değiştir iletişim kutusunda, aşağıdakilerden birini yapın:
Geçerli web sayfasını tek giriş sayfanız yapmak için, Bu web sayfasını tek giriş sayfanız olarak kullanın öğesini tıklatın.
Giriş sayfası sekme kümesini başlatmak veya geçerli web sayfasını giriş sayfası sekme kümenize eklemek için Bu web sayfasını giriş sayfası sekmelerinize ekleyin öğesini tıklatın.
Varolan giriş sayfanızı veya giriş sayfası sekme kümenizi en son açtığınız web sayfalarıyla değiştirmek için, Geçerli sekme kümesini giriş sayfanız olarak kullanın öğesini tıklatın. Bu seçenek yalnızca Internet Explorer'da birden fazla sekme açık olduğunda kullanılabilir.
Değişiklerinizi kaydetmek için Evet’i tıklatın.

2.yöntem de bu :
(BU YÖNTEM ALINTIDIR)

1.Adım : önce başlat menüsünden çalıştır a tıklıyoruz.
2.Adım : önümüze gelen ufak ekrandaki satıra "gpedit.msc" yazıp enter a basıoruz.
3.Adım : açılan pencereden "Windows ayarları" sekmesini açıyoruz.
4.Adım : alta doğru açılan seçeneklerden "Internet Explorer Bakım" a bir kere tıklıyoruz.
5.Adım : sağ tarafta çıkan ilkelerden "URL'ler" i seçip çift tıklıyoruz.
6.Adım : önümüde açılan URL ekranından "Önemli URL'ler" e çift tıklıyoruz.
7.Adım : şimdi açılan sayfadaki satıra ana sayfamızın olmasını istediğimiz adresi giriyoruz ve tamam diyoruz.( örneğin: http//www.google.com/ )

Artık Giriş Sayfanız Değiştirilmiş Oldu Ve Rahatınıza Bakabilirsiniz =)
neretil
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen neretil »

OLMUYORRRR.
KARDEŞ ''KAYIT DEFTERİ DÜZENLEME, YÖNETİCİNİZ TARAFINDAN DEVERDEN ÇIKARILMIŞ'' diye bir yazı geliyor ve ana sayfam hala değişmedi
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

neretil yazdı:OLMUYORRRR.
KARDEŞ ''KAYIT DEFTERİ DÜZENLEME, YÖNETİCİNİZ TARAFINDAN DEVERDEN ÇIKARILMIŞ'' diye bir yazı geliyor ve ana sayfam hala değişmedi
regedit'e tekrar girip HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System'i açarak DisableTaskMgr anahtarının dword değerini 00000000 yapın düzelecektir.
Dreams
Agapenar
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Agapenar »

Güzel paykaşım. Benimki ne zamandır Www.FaceBook.Com adresindeydi. Şimdi Www.Google.Com adresine aldım. Paylaşım için teşekkür ederim.
kyrsaf
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen kyrsaf »

arama motoruna sağ tıkla özelliklere gir hedef yazan yere şunu yaz ("C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" http://www.google.com.tr/)
BakanAdam
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen BakanAdam »

Çözüm yolu için;
1-Başlat - Çalıştır'a Regedit yazın
2-Çıkan ekranda HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel anahtarını açın
3-HomePage değerine çift tıklayın 1 olan değer verisini 0 (sıfır) olarak değiştirip tamam butonuna tıklamanız yeterlidir.
seiday
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen seiday »

arkadaşım merhaba ben denedim ama 4.üncü adımdan sonra dediğin yerleri bulamadım internet exp. ayarları yok yardımcı olabilirmisinz lütfen :( :(