Latin Alfabesi Türklere mi ait?

Kültür ve sanat haberleri
Kullanıcı avatarı
Almila
New Friend
New Friend

Latin Alfabesi Türklere mi ait?

Mesaj gönderen Almila »

ETRÜSKLER VE ROMA MEDENİYETİ

İtalyan tarihçiler "Romalıların siyasi ve idari kuruluş şekillerini, ordu teşkilatını, altın işleme sanatını ETRÜSKLER'den öğrendiklerini" yazarlar. ETRÜSKLER'i Latinler'den farklı bulurlar.
İtalya'da demir çağı ETRÜSKLER ile Villanova bölgesinde M.Ö. 1200'lerde başlamıştır. Latinler kendi medeniyetlerini ETRÜSK mirası üzerine kurmuşlardır.

Latinler ETRÜSKLER'e TUSKİ (Tusci) derlerdi... Sonra bu kelime TOSKA olmuş, TOSKANA adı da ETRÜSKLER'in yaşadığı yer için kullanılmıştır... Floransa TOSKANA'nın kültür merkezidir.

Avrupa'da Karanlık Çağ'ın etkisinden ilk kurtulanlar TOSKANALILAR olmuştur. RÖNESANS'ı başlatan onlardır... DANTE, MİKELANJ, LEONARDO DA VİNCİ ve NAPOLYON hep Floransalı'dır. Yani hepsinde ETRÜSK kanı vardır!.. Ayrıca şair VİRGİL, heykeltraş VULKA, İmparator SEZAR ve BÜYÜK İSKENDER de birer ETRÜSK idi.

Türklerin gizlenen tarihi gun geçtikce açiğa çikiyor. Haluk Tarcan çok onemli bir tarihcidir, bakın bizlere neler oğretiyor.
Bu iki videolari izleyin çok şaşıracaksiniz. Italyanların Ataları Etrüksler Türkmü? Kullandıgımız Latin alfabesi Türkleremi ayit?

http://www.dailymotion.com/video/x470vn ... ces-1_tech

http://www.dailymotion.com/video/x4714p ... 2-son_tech
Türkiyeli değil, TÜRK!
Kullanıcı avatarı
Almila
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Almila »

Orhun abecesi ile latin alfabesinin benzerlikleri.

Göktürk orhun abecesi --->

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Sözde latin alfabesi--->

Orhun abecesi ve yazi nasil icad edildi bir kaç örnek.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ][ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Göktürk haritasi --->

Mogolistanda Göktürk abideleri --->

Göktürk abidelerinden bir kac yazi.

GökTürkçe --->

Bilge Tonyukuk ben özüm Tabğaç ilirige kılındım. Türk budun Tabğaçka körür erti.
Türkiye Türkcesi çeviri --->
Bilge Tonyukuk ben kendim Çin ilinde kılındım. Türk milleti Çine tâbi idi.

GökTürkçe --->
Türk Budun kanın bulmayın Tabğaçda adrıldı, kanlandı. Kanın kodup Tabğaçka yana içikdi. Tenrgri anca timiş erinç: Kan birtim,
Türkiye Türkcesi çeviri --->
Türk milleti hanını bulmayıp Cinden ayrıldı, hanlandı. Hanını bırakıp Çine tekrar teslim oldu. Tanrı şöyle demiştir: Han verdim,
Türkiyeli değil, TÜRK!
Kullanıcı avatarı
Sphix
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Sphix »

Teorinin çürümesi için başlıktaki "ğ" harfi yerine konulan "y" bile gösterilebilir, saygılarımla
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

"Latin Alfabesi Turkleremi ayit?" diye yazılmaz, "Latin Alfabesi Turkleremi ağit?" şeklinde de yazılmaz. Doğru yazılışı "Latin Alfabesi Türklere mi ait?" şeklindedir ve başlık konusu değiştirildi.
Dreams