GSS için gelir testinizi yaptırmayı unutmayın

Buyrun geyik muhabbetlerine..
SiyahBeyaz
Slow Friend
Slow Friend

GSS için gelir testinizi yaptırmayı unutmayın

Mesaj gönderen SiyahBeyaz »

18 yaşını aşmış herkesin otomatik olarak alındığı Genel Sağlık Sigortası'nda primler rastgele bir düzeyde sistem tarafından başlatıldı. Sistem başladığında, yeterli bilgilendirme yapılmadığı için borçlar yazıldı kimse farketmedi. Ancak bu borçlardan kurtulabilir ya da azaltabiliriz. Bunun için gelir testi yaptırarak borcunuzu yeniden yapılandırabilirsiniz. Eğer borcun yazdığı tarihlerde zaten sigortalıysanız borcunuz tamamen silinir. Borcu yeniden yapılandırmak için son gün 30 Eylül !

Zaten sigortalıysak borcumuzu sildirmek için bir son gün yok sanırım. Zaten SGK'ya gittiğimizde sistemden bakıyorlar direk siliyorlar. Teknolojinin ilerlediği çağdayız ama işe girdiğimizi SGK göremiyor, işe girdiğimizde sigortamız yine SGK'dan yapılmış olmasına rağmen :D
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Re: GSS için gelir testinizi yaptırmayı unutmayın

Mesaj gönderen taNGo »

Sigortalı bir işe başlayınca genel sağlık sigortası otomatik olarak siliniyor diye biliyorum.
Dreams
SiyahBeyaz
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen SiyahBeyaz »

Normalde otomatik silinmesi gerekiyor ancak benimkinde otomatik durmadı. Durmuştur diye hiç kontrol etmemiştim, geçenlerde kontrol ettim durmamış. Gidip durduracağım.
Kullanıcı avatarı
santrafor_38
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen santrafor_38 »

zamanında bir sürü borç yazdılar bana da