Gribi hafife almayın!

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
eRaN
Fast Friend
Fast Friend

Gribi hafife almayın!

Mesaj gönderen eRaN »

Grip aşısı dönemi geldi.
Araştırmalar, aşının başarısının yüzde 89 oranında olduğunu söylese de, yatarak geçirme riskini oldukça azaltıyor

Resim
Grip, basit bir hastalık gibi görünse de risk grubundaki kişiler için ölümcül olabilir...
Ani olarak başlayan yüksek ateşle seyreden, aşırı halsizlik, kas ve baş ağrısı ile kendini gösteren grip, vücudun bağışıklık siteminin zayıflaması nedeniyle zatürreeye çevirebiliyor.
Gribin özellikle çocuk, yaşlı ve diyabet, astım, kalp ve kanser hastaları için riskli olabileceği yönünden uyaran uzmanlar, risk grubundaki kişiler için hastalığın ölümcül olabileceğine dikkat çekiyor.
Gribe neden olan influenza virüsünü antibiyotiklerin etkilemediğine dikkat çeken uzmanlar, antibiyotik kullanımının hastalığın süresini kısaltmayacağının da altını çiziyor.
Yapılan araştırmalar sonucunda grip aşısının yüzde 89 etkili olduğunu belirten uzmanlara göre aşı olduktan sonra dahi gribe yakalanan bir hasta, hastalığı aşı olmamış bir hastadan çok daha hafif geçiriyor. Bu nedenle hastaneye yatış riski de önlenmiş oluyor. Grip aşısının yan etkisinin bulunmadığını vurgulayan uzmanlar, yaşanabilecek yan etkinin en fazla aşı yapılan yerde hafif kızarıklık ya da ağrı ile hafif ateş ve halsizlik şeklinde ortaya çıktığını belirtiyor.
Grip aşısı yalnız Ekim ve Kasım ayında değil Aralık, Ocak hatta Şubat aylarında da olunduğu taktirde koruma sağlıyor. Ancak her yıl dolaşan grip virüsü şuşları değiştiğinden aşıların içeriğinin de değiştiğini söylen uzmanlar, bu nedenle her yıl aşılanmak gerektiğini ifade ediyor.
Uzmanlar, aşıların içeriğinde salgın yapma olasılığı en yüksek olan virüsler bulunduğunu bildiriyor.

Kaynak : Milliyet
CaGLa2

Mesaj gönderen CaGLa2 »

şimdi birde aşi olmayın diyorlar biz hangisini yapacağiz
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Ben oluyordum bi iki senedir olmuyorum bilmem anam bi ara diyordu aşı maşı sonra kaynadı
enjoy the silence..
CaGLa2

Mesaj gönderen CaGLa2 »

ben hayatım boyunca hiç olmadimki
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Bende hatırlamıyorum grip aşısı olduğumu pek de grip olmam zaten sadece hafif nezle, ona da grip aşısının etkisi olmaz.
Zaten iğneye fobim var gördüğüm an tırsıyorum :)
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
eRaN
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen eRaN »

ResimBu Grip Aşısı iyide iğne işi olmasa :)
CaGLa2

Mesaj gönderen CaGLa2 »

eRaN yazdı:ResimBu Grip Aşısı iyide iğne işi olmasa :)

en son 6 ay önce kan aldirdim ve ağlayip hastaneyi ayaga kaldirdim :)
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

ya ne aşısı ya kızlar içsin ıhlamuru erkekler içsin kanyagi bakın hayat ne kadar guselmiş dersiniz (kızlarda bi yudum alabilir kanyaktan)
Did My Time