Oyumu hangi sandıkta kullanacağım?

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Oyumu hangi sandıkta kullanacağım? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Oyumu hangi sandıkta kullanacağım?

Mesajgönderen taNGo » 07-02-2019 15:28

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken bir çok seçmen, "Oyumu nerde kullanacağım?", "Oyumu hangi okulda kullanacağım?" ya da "Oyumu hangi sandıkta kullanacağım?" sorularına yanıt aramaya başladı.

Resim

Türkiye'de yaklaşık 57 milyon seçmeni ilgilendiren yerel seçimlerde oy kullanılacak sandıkların adresleri, Yüksek Seçim Kurulu seçmen sorgulama sayfası üzerinden erişime açıldı. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi 'nde seçmenlerin oy kullanacağı sandık ve adresler, Yüksek Seçim Kurulu'nun https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp adresli internet sayfasından sorgulanabiliyor.

Seçmen sorgulamaları, eski tip Nüfus Cüzdanı veya yeni tip Kimlik Kartı ile yapılabiliyor. Seçmenler, sorgulama sayfasına Nüfusa Kayıtlı İl, T.C. Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Sıra No (eski tip nüfus cüzdanları için), veya Seri No (yeni tip kimlik kartları için) bilgilerini girerek oy kullanacakları sandıkları görebiliyor.

YÜKSEK SEÇİM KURULU SEÇMEN SORGULAMA SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Seçmen sorgulamaları ayrıca E-devlet üzerinden de yapılabiliyor. E-devlet üzerinden seçmen kaydı sorgulama yapmak için; https://www.turkiye.gov.tr/ adlı E-devlet Kapısı internet sitesine T.C Kimlik No, Şifre v.b. kimlik doğrulama bilgileriyle giriş yapıp, üst kısımdaki arama kutusuna Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak ilgili sayfaya erişim sağlanabiliyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.