Küba kanser aşısı Türkiye'de

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Küba kanser aşısı Türkiye'de konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Küba kanser aşısı Türkiye'de

Mesajgönderen taNGo » 05-02-2019 11:35

Küba'da kanser hastalarının tedavisi için kullanılan aşı Türkiye'de de kullanılmaya başlandı. Bu uygulama ile birlikte Türkiye'de ve aşı bulunmayan komşu ülkelerdeki kanser hastalarının aşı yaptırmak için yurt dışına gitmelerine gerek kalmayacak.

Resim

Uzmanlar, özellikle küçük hücreli dışı akciğer kanseri olan ve hastalığı ileri / lokal ileri evrede olan hastaların tedavisi tamamlandıktan sonra hastalığın ilerlemesine bağlı olarak, doktor kontrolünde bu aşının reçete olarak yazılabileceğini belirtiyor.

Aşı yaptırmak için komşu ülkeler ve Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye gelen hastalar olduğunu belirten uzmanlar, aşının yan etkilerinin çok az olduğunu, iki haftada bir doz olmak üzere toplamda ortalama olarak 5 doz yapıldığını; ardından ayda bir idame tedavisi uygulanarak, tedavinin minimum bir yılda tamamlandığını söylüyor.

KÜBA KANSER AŞISI NE KADAR?
Küba Kanser aşısının tek dozunun yaklaşık 2.850 dolar olduğunu belirten uzmanlar, özellikle tedavi süresinin en başlarında 2 haftada bir uygulanan her doz için bu ücretin ödenmesi gerektiğini belirtiyor.

KÜBA KANSER AŞISINI SGK ÖDEMİYOR
Küba kanser aşısı henüz Sosyal Güvenlik Kurumu geri ödeme listesinde bulunmuyor. Bu nedenle şu an için aşının maliyetini hastalar kendileri karşılamak durumunda kalıyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3947
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron