Lagari uydusu nedir? Lagari uydusu ne zaman fırlatılacak?

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Lagari uydusu nedir? Lagari uydusu ne zaman fırlatılacak? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Lagari uydusu nedir? Lagari uydusu ne zaman fırlatılacak?

Mesajgönderen taNGo » 26-08-2018 22:15

Türkiye’nin ilk milli mikro uydusu Lagari’nin üretimi bu sene sonunda tamamlanacak.

Resim

Adını 17. yüzyılda roket ile uçmayı başarmış ilk insan ve Türk olan Lagari Hasan Çelebi’den alan ilk milli yer gözlem uydusu Lagari’nin, 2019 yılında uzaya fırlatılması planlanıyor. Türkiye’nin acil görüntü ihtiyacını karşılayacak olan ve düşük maliyetlerle yapılan Lagari, mikro uydu olarak üretilecek.

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) tarafından üretimine devam edilen Lagari uydusunun, 2019 yılının ikinci yarısında uzaya fırlatılması planlanıyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: MSN [Bot] ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.