Anneler Günü ne zaman?

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Anneler Günü ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Anneler Günü ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 09-05-2018 15:39

Anneler Gününe kaç gün kaldı?

Anneler Günü ülkemizde her yıl Mayıs ayının 2. Pazar günü kutlanır. 2018 yılı için Anneler Günü 13 Mayıs 2018 Pazar gününe denk gelmektedir.

Resim

Anneleri hatırlamak ve onurlandırmak amacıyla kutlanan bu günde Anneler çocuklarından çeşitli hediyeler alır. Anneler Gününün bahar aylarına denk gelmesi sebebiyle bu günde Annelere özellikle taze çiçekler hediye edilir ve piknik ile kır gezileri gibi çeşitli aktiviteler yapılır.

Anneler Günü tarihçesi
Anneler Günü tarihte ilk olarak Antik Yunanlılarda kutlanmıştır. Daha sonra 19. yüzyılın başlarında ilk olarak Amerika'da kutlanmaya başlamış ve daha sonra tüm Dünya'ya yayılmıştır. Türkiye'de ilk Anneler Günü 9 Mayıs 1955'te kutlanmıştır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.