Apple Watch pil ömrü uzatma

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Apple Watch pil ömrü uzatma konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Apple Watch pil ömrü uzatma

Mesajgönderen taNGo » 07-09-2017 11:00

Apple Watch, giyilebilir teknoloji ürünleri arasında iyi bir yere sahip olsa da günümüzde mobil cihazların belirli bir pil ömrü oluyor. Bu cihazların pilleri erken bittiğinde ise kullanıcıların canı sıkılabiliyor.

Resim

Apple Watch'ın şarjının daha uzun gitmesi için aşağıdaki ipuçlarını uygularsanız şarjınızın bir nebzede olsa uzun gittiğini göreceksiniz.

1. Her zaman son Apple Watch yazılımına güncelleyin.
Eğer Apple Watch için yeni bir yazılım güncellemesi mevcutsa bunu mutlaka yapın. Yeni güncellemeler pil optimizasyonu gibi bazı yenilikler içerebiliyor. Ya da pil ömrünü etkileyen bazı sistem güncellemeleri olabiliyor. Apple Watch yazılımını güncellemek için iPhone'unuzda Apple Watch uygulamasını açıp Saat>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

2. iPhone yazılımınızı güncel tutun.
iPhone'u güncelleyince Apple Watch pil ömrü nasıl uzayacak? diye düşünebilirsiniz. Evet, iPhone güncellemeleri Apple Watch pil ömrünü uzatabiliyor. Çünkü Apple Watch, iPhone'un bir aksesuarı olarak çalışıyor. Her yeni iPhone yazılım güncellemesinde de Apple Watch'ın daha stabil çalışabilmesi için yenilikler içerebiliyor. iPhone yazılımınızı güncellemek için telefonunuzdan Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

3. Kalp atış hızı sensörünü kapatmak için Güç Tasarruf Modunu açın
Kalp atış hızı sensörü Apple Watch'ın en mükemmel özelliklerinden bir tanesi. Ancak aktif kullanımda pil ömrü kısalabiliyor. Eğer kalp atış hızı sensörünü çok fazla kullanmıyorsanız Güç Tasarruf Modunu açabilirsiniz. iPhoneunuzdan Apple Watch uygulamasına girin ve Saatim>Aktivite ve Güç Tasarruf Modunu açın

4. iPhone'unuzda Bluetooth'u açık bırakın
Eğer iPhone'unuzda Bluetooth'u kapatırsanız, Apple Watchve iPhone Wi-Fi yoluyla iletişim kurabilecektir. Wi-Fi ise Bluetooth'tan daha fazla güç harcar. Bu yüzden iPhone ile Apple Watch arasında iletişim için iPhone'unuzdan Bluetooth'u daima açık bırakın.

5. Bilek Kaldırma Özelliğini devre dışı bırakın
Apple Watch, bileğinizi kaldırdığınız otomatik olarak uyku modundan çıkar ve açılır. Her bileğinizi kaldırdığınızda siz farkında olmadan saat açıldığında güç harcar. Bu nedenle Bilek Kaldırma Özelliğini devre dışı bırakırsanız, Apple Watch pil ömrünü uzatabilirsiniz. Bilek Kaldırma Özelliğini kapatmak için Apple Watch'ınızdan Ayarlar>Genel bölümünü ziyaret edin.

6. Bildirimleri en düşük seviyede tutun.
Apple Watch, son bildirimleri saat üzerinden alma özelliğine sahip ve bu mükemmel bir özellik. Ancak unutmayın; her gelen yeni bildirim saatin pil ömründen harcıyor. Bu yüzden sizin için çok önemli olmayan uygulamalardan gelen bildirimleri kapatırsanız şarjınızın daha uzun süre gitmesini sağlarsınız.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron