Windows 8 çıkış tarihi belli oldu

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Windows 8 çıkış tarihi belli oldu

Mesaj gönderen taNGo »

Resim Kullanıcılar hala Windows XP'den vazgeçmezken Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8'in çıkış tarihini duyurdu.

Microsoft'un şu anki CEO'su Steve Ballmer, dün Tokyo'da yapılan Microsoft Developer Forum'da yeni windows ile ilgili bazı ipuçları verdi. Steve Ballmer yaptığı açıklamada Windows 8 üzerinde çok çalıştıklarını ve gelecek yıl bir çok yenilikle birlikte piyasaya sürüleceğini söyledi. Ayrıca yeni Windows 8'de kullanıcıların dokunma ve konuşma yöntemi ile bilgisayarla etkileşime geçebilmesi için çalıştıklarını belirten Steve Ballmer, konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

Windows Vista için gelen yoğun şikayetler üzerine Windows 7'yi piyasaya süren ve Vista'da yaşanan sorunları büyük ölçüde düzeltmeye çalışan Microsoft, yeni Windows 8 ile daha yenilikçi ve sorunsuz bir işletim sistemi oluşturmayı planlıyor.

Windows 8'in, şu an dünya üzerinde kullanıcıların vazgeçemediği işletim sistemi olan Windows XP'nin önüne geçip geçemeyeceği de merak konusu.
Dreams
ahmet2085
New Friend
New Friend

Re: Windows 8 çıkış tarihi belli oldu

Mesaj gönderen ahmet2085 »

geçer ya. Windows xp çok dayanıksız ve eksiği olan bir işletim sistemi :D Hatta son zamanlarda çıkan oyun ve programların çoğu windows 7'yi desteklediği için insanlar mecburen 7'yi ve hatta 8'i alacaktır :D
windows8
New Friend
New Friend
İletişim:

Re: Windows 8 çıkış tarihi belli oldu

Mesaj gönderen windows8 »

8i bilmiyorum ama 7 şimdiden XP'yi geçti bile.
Aslında büyük merak içinde yeni sürümün piyasaya çıkacağı günleri bekliyorum