Google Chrome

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Google Chrome

Mesaj gönderen taNGo »

ResimGoogle, ‘Google Chrome’'u 100 Ülkede Kullanıma Başlattı

Google, yeni web tarayıcısı Google Chrome'un deneme versiyonunu 100 ülkede başlattı.
Arama motoru Google, "Google Chrome" adlı yeni web tarayıcısının deneme versiyonunu bugün başlatacağını açıkladı.

Google yeni web tarayıcısının prototipini bugün kullanıma soktu. Google yetkililerinin arama motorunun resmi bloğundan yaptıkları açıklamaya göre, "Google Chrome" adı verilen ve Windows kullanıcılarının yararlanabileceği yeni tarayıcının Beta versiyonu bugün deneme amaçlı olarak kullanılacak.

Yetkililer, 100'den fazla ülkede başlatılacak deneme versiyonu ile bu konuda daha geniş bir tartışma açmayı hedeflediklerini söyledi.

Google'ın ürün yönetim müdür yardımcısı Sundar Pichai, Google'ın bu hizmetinin "web"de yeniliği teşvik etmek amacını da taşıdığını duyurdu.
Arama motorunun yöneticileri, "İhtiyacımız olan sadece bir tarayıcı değil, aynı zamanda web sayfaları ve uygulamalar için de modern bir platform. Yapmaya çalıştığımız da bu" ifadesini kullandı.

"Google Chrome" daha iyi bir hız ve cevap verme kapasitesiyle ve "dolandırıcı sitelere" karşı da daha güçlü bir güvenlikle hizmet vermeyi hedefliyor.

Internet Explorer adıyla dünyada en çok kullanılan web tarayıcısının sahibi Microsoft, pazardaki bu hakimiyeti yüzünden sürekli mahkemelerde kendini savunmak durumunda kalıyordu. Önce ünlü arama motoruyla piyasaya hakim olan Google'ın yeni web tarayıcısı, bu alanda Microsoft'un karşısına çıkan rakiplerden sadece biri.

Google Chrome Türkçe Sürümü İndirmek İçin Tıklayın

Kaynak: http://www.nethabercilik.com/haber/goog ... slatti.htm
Dreams
Kullanıcı avatarı
sardunya
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen sardunya »

google'ın sayfasından indirmiştim.. ısınamadım hiç.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

güzel güzel. betaları pek sevmem ama o henüz ufacık haylaz bi çocuk. hele bi büyüsün bakalım, google talk'ta yaşadığım hüsranı yaşatmaz umarım.
Kullanıcı avatarı
albar
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen albar »

Onu bende googlenin ana sayfasından indirdim.güzel bir şeye benziyor ama pek fazla inceleme fırsatı bulamadım