Metroseksüellik ömrü uzatıyor!

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Metroseksüellik ömrü uzatıyor!

Mesaj gönderen Eternity »

Resim1970'li yıllarda kadınlardan ortalama sekiz yıl kısa yaşayan erkekler, bu süreyi beş yıla indirdi. Bilim adamlarına göre sebep 'metroseksüel' yaşam biçimi....

Kötü alışkanlık yok
Washıngton Ulusal Enstitüsü'nde görev alan bilim adamları '70'li yıllarda kadınlardan sekiz yıl daha kısa yaşayan erkeklerin, bu süreyi beş yıla indirdiğini' müjdeliyor. Enstitü çalışanlarına göre erkeklerin ömrünün uzamasının altında, moda tabiriyle 'metroseksüel' yaşam biçimi yatıyor. Bilim adamları "Metroseksüel erkekler sadece dış görünüşlerine iyi bakmakla kalmıyor. Erkek ölümleri arasında birinci sırada bulunan sigara, uyuşturucu, alkol ve hızlı araba gibi tutkulara hepsi son veriyor" diyor.

KADINLAR AVANTAJLI
Kötü alışkanlıklarına son veren milenyum erkeği düzgün besleniyor. Düzenli spor yapıyor, cilt bakımından, diş sağlığına kadar hiçbir sağlık kontrolünü aksatmıyor. İşte bu bilgilerin ışığında çalışmaya devam eden araştırmacılar, yine de uyarmadan edemiyor: "Metroseksüeller, ortalama yaşam süresinde kadınlara yaklaştı. Ama onları geçmelerine biyolojik olarak imkan yok. Çünkü DNA'sında iki X kromozomu bulunan kadınlar, X ve Y kromozomuna sahip erkeklere göre her zaman daha avantajlı."

Kaynak: Sabah
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Bu olay beni aşar. Ben daha metroseksüelliği tam kavrayamadım. Şimdi sadece traş olan bir erkek bile metroseksüel olabilir. Sonuçta bakım yapıyor. Bu metroseksüelliğin sınırı ne yani. Bu araştırmayı yapanlar kuşum aydın yada david beckham gibi örneklere göre mi araştırma yapıyor.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Hea ilahi Comic'cigim..

Valla bence erkek dedigin, bakimli olacak ama söyleki:

Günlük düzenli trasini olacak,sacina basina dikkat edecek, giyimine ve temizligine de. He bunlari yapan metroseksüel mi oluyor derseniz, bence hayir. Sadece bakimli olur kendi kanaatimce, ki bu da kafidir. Erkek dedigin, erkek gibi olmali sahsimca.

Ama ömrü uzattigi belki dogru bir savdir, lakin boyutlari tartisilir.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

bir kız arakadşım vardı biri teklif etmişti kabul etmedi çocuk bakımsız diye.. çocuğa koydu tabi bu.. aradan aylar geçti.. şimdi metroseksüel oldum benimle çıkar mısın diye msj atmış .. çok gülmüştüm :)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

metroseksüeL erkeğe iyi gözLe bakmam $ahsen ;) öLe bi sevgiLim oLsunda istemem.. sırf 3 yıL daha fazLa ya$ıcak die aydın gibi oLmasın ;)