Göktaşı eve düştü

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Göktaşı eve düştü

Mesaj gönderen Eternity »

Resim Yeni Zelanda’da 1.3 kiloluk bir göktaşı, evin üzerine düştü. Çatıyı delen taş, önce kanapeye, oradan da tavana sekti. Evdeki 3 kişiye şans eseri bir şey olmadı.

Yeni Zelanda’nın Auckland kentindeki evin sahibi Brenda Archer, cumartesi sabah mutfakta kahvaltı hazırlarken büyük bir patlamayla irkildi. Önce evinde bomba patladığını sanan ev sahibi, ‘Hiçbir şey göremiyordum. Sadece toz vardı’ dedi.

Meteor düşmeden kısa bir süre önce bir yaşındaki torunu Luca’nın odada oyun oynadığını ifade eden ev sahibi, ‘dumanlar dağıldıktan sonra kocam odada göktaşını buldu. Kimseye bir şey olmadığı için şanslıyız. Bu koruyucu bir meleğin işi olmalı’ diye konuştu. Archer ailesi, taşı satmayı ya da bir müzeye vermeyi düşündüğünü açıkladı.

Uzmanlar, meteorun uluslararası koleksiyoncuların ilgisini çekebileceğini ve 6 bin dolardan (yaklaşık 9 milyar TL) fazla edebileceğini kaydettiler. Meteor uzmanı Joel Schiff, devlet hazinesi olarak nitelediği göktaşının astroidden daha küçük olan ‘chondrite’ türünde olduğunu söyledi. Schiff’e göre göktaşı atmosfere bir basketbol topu büyüklüğünde girdi ve saniyede 200 metre hızla eve düştü.

Kaynak: Hürriyetim
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

başımıza taş yağacak :)
Dreams
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Ben de onu diycektim. Yagacak degil,yagiyor zaten :)
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Şemsiye açsak faydası olur mu ;)