51. Eurovision Şarkı Yarışması'nı Finlandiya kazandı

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
aRaCeLLy

Mesaj gönderen aRaCeLLy »

yine de oradaki birçok ülkeden daha iyi olduğumuzu söylemek istiyorum doğrudan finale katılmak sevindirici ama 7 yada 8.lik bekliyordum ben Finlandiyanın açık ara birinci olması da şaşırtıcı burada eternity ye katılıyorum her ülke(biz de dahil olmak üzere)vücut sergileyerek dikkat çekmeye çalıştı ama Finlandiya'nın birinciliğiyle dünyanın çıplak kadına doyduğunu gördük..Komşu ülkelerin birbirine bol bol oy dağıtması da bu sene yine değişmedi
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

arkadaşla iddia ya girmiştim kaybettim :D yaf Türkiye yine vasattı..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
keops
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen keops »

diğer şarkılara göre yine bizim şarkımız fena değildi ama finlandiyanın birinciliğinden sonra artık eurovision'da bi şeylerin değişmesi gerektiği anlaşılır sanırım. Seneye İbrahim Tatlıses'i yollayalım arkasında da Asena dans etsin kesin birinci oluruz
[size=117][b]İnsan, düşünen tek hayvan değildir,

ama bir hayvan olmadığını düşünen tek hayvandır.[/b][/size]

[align=right][b]Pascal Picq[/b][/align]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Yazık bize ...

Bizim öğrenemediğimiz tek şey bu yarışmanın siyasi bir yarışma olduğu ve kazandıranın işte aynen bu yıl yaşandığı gibi çizgi dışı durumlar olduğu. Birçok kişinin yorumu gibi cep telefonunuyla çok fazla haşır neşir olan gençliğin haykırışı rock müzik kazandı ben bekliyordum şahsen.

Ama şu konu canımı acıttı sizinle paylaşmak isterim.

Sanki bütün ülkelerin şarkıları süper de bizimkisi berbart gibi yansıtıldı iki senedir kötü parça polemiği var Türkiye'de hani kötü tabirle birinci olduk ya bir yerlerimize bişey oldu ve kendimizle yarışmaya başladık kendimizi eleştirir olduk halbu ki o kadar çok rakibimiz var ve o rakiplerimiz ne kadar rezalet şarkı yapsalar bile birbirlerine öyle kenetli ki bizim onlar karşısında şansımız olamazdı zaten hele ki bu kafayla ...

Gel gelelim ben kesinlikle yurtdışındaki gurbetçilerimize çok çok teşekkür ediyorum onlar vatanımızın kıymetini bizden çok daha iyi biliyorlar ve onlar olmasaydı biz Holllanda'dan, Almanya'dan 12 puanı rüyamızda görürdük çok sağolsunlar bizi rezil olmaktan kurtardılar bizim yapamadığımız yaptılar, biz hala kendimizle yarışalım yazık bize ...
Kullanıcı avatarı
keops
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen keops »

bence esas sorun şu biz her yıl neden bu yarışmayı bu kadar ciddiye alıyoruz? Bizim kadar bu yarışmayı avrupada ciddiye alan başka ülke var mı? Fransa sıfır çekti hatta fransayı bir kuaför temsil etmiş ama Fransa'da kimse o kuaföre gidip neden sonuncu oldun diye camı çerçeveyi indirmez. Bizim bu eurovizyon ezikliğimiz nedendir? Tamam bi kere birinci de olduk her yıl olacak halimiz yok ya. Eurovision gibi müzik yarışmasından çok avrupanın o seneki politik durumunu gösterir bi yarışmayı bu kadar ciddiye almaya gerek yok bence.

Son bir söz. Herkes komşusuna dostuna oy verirken hatta Kıbrıs Yunanistan'a 12 puan verirken tüm tribunlere şarkı söyletirken biz ne mantıkla Ermenistana 10 puan verdik?? Kime yaranmaya çalışıyoruz? Allah akıl fikir versin.
[size=117][b]İnsan, düşünen tek hayvan değildir,

ama bir hayvan olmadığını düşünen tek hayvandır.[/b][/size]

[align=right][b]Pascal Picq[/b][/align]
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Finlandiya seçimi Avrupa'nın zevkinin ve vandalistliğinin bir yansımasıydı..İlginç olmaya çalışmış Finlndiya ama mide bulandırıcı olmuş...Ondan çok daha güzel şarkılar vardı bence...Mesela favorim İşveç'ti benim..Makedonya'dan birazcık daha fazla puan alsaydık bir dahaki sene yarıfinali geçmek zorunda kalmayacaktık...Ama yine de alınan neticeki ben çok daha kötüsünü bekliyordum, yine de fena değil yurt dışındaki insanlarımızın sayesinde...
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

bu yarışmanın ne kadar ciddiye alınması gerektiğini, yarışmayı her sene bbc'de sunan terry wogan abimiz şu lafıyla özetlemiştir;

'at least.. there's plenty of legs this year'
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Komşusuyla düşman olan bir biz varız sanırım ondan olsa gerek :) Öyle olmasa bizim Yunanistana 12 onlarında bize 12 puan vermesi lazımdı ama Ermenista'na kim 12 puan verdi bende çok merak ediyorum doğrusu onlar bize politik bir savaş açıp Avrupa'yı yanlarına alamaya çalışırken hemde ... Ama iyeye yormak gerekirse biz Türkler taş atana gül atmayı severiz zaten uzlaşmanın tek yolu budur, dişe diş kana kan bir yere gelinemez ...
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

sibel tüzün lordi'nin birinci gelmesi hakkında

''hepimiz şok olduk, hayal kırıklığına uğradık'', ''biz bu yıl güzel kadın ile güzel bir şov ortaya koymak istedik. demek ki bu yıl erkek ve çirkin yaratıkların yılıymış. bana göre lordi, şovunu video oyunlarından esinlenerek hazırladı ve oylarını yine bilgisayarla cep telefonlarına çok hakim olan 13-22 yaş grubundan topladı'' diye konuşmuş.

haha, 10 km. öteden belli olan korsesiyle duba gibi sahnede durup, supıs taaaa demekle birinci olacağını sanıyordu herhalde. saçmalamanın da bir boyutu vardır. almanya, hollanda ve fransa'dan tam puanı alırken iyiydi ama. bu ne ezik bir açıklama böyle.
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Sibel Tüzün hariç herkes bu sonucu,hatta daha kötüsünü bekliyordu zaten.Durup dururken böyle kendisini üzmesinin ne anlamı var?

Yarışmanın da bence suyu iyice çıktı.Artık yarışmanın bir şarkı yarışması olması sadece sözde kaldı.En dikkat çeken şovu yapan kazanır oldu.Müzik artık ikinci,hatta üçüncü planda kalmaya başladı.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]