51. Eurovision Şarkı Yarışması'nı Finlandiya kazandı

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

51. Eurovision Şarkı Yarışması'nı Finlandiya kazandı

Mesaj gönderen Eternity »

ResimYunanistan'ın başkenti Atina'da yapılan 51. Eurovision şarkı yarışmasını, ''Hard Rock Halelajuh'' adlı şarkıyla toplam 292 puan alan Finlandiya kazandı. ''Süper Star'' adlı parçayla Türkiye'yi temsil eden Sibel Tüzün, 91 puanla 11. oldu.

Almanya, Hollanda ve Fransa'nın 12'şer İsviçre ve Bosna-Hersek'in 10'ar puan verdiği Türkiye, bu sonuçla gelecek yıl Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak 52. Eurovision şarkı yarışmasında, doğrudan finalde yarışma hakkını yitirdi. Bu arada, Rusya'nın 2. Bosna-Hersek'inse 3., İsveç'in 4. ve Romanya'nın 5. olduğu yarışmada, Türkiye'nin yarışmada 9. olan Ermenistan'a 10 puan vermesi dikkati çekti. Evsahibi Yunanistan ise ünlü şarkıcı Anna Vissi'nin söylediği ''Everything'' adlı parçayla 8. oldu.

Sabah
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

desteklediğim ülke kazandı, oy da verdim kendilerine. artık yıllardır süre gelen ve neredeyse mide bulandırıcı bir hale bürünen, barbie kılıklı, vücutlarını cömertçe sergileyen sarışın bayanların hakimiyetinde olan bu yarışmanın bıkkınlık verici konseptine 'kapak' oldu.
82gokhan

Mesaj gönderen 82gokhan »

çok bile 11.olmuşuz bu parçayla...
domashno

Mesaj gönderen domashno »

favorilerim isveç hariç tuttu diyebilirim.sibel tüzünün şarkısının bizi finale direk götürmasi sevindirici.birdahaki sene bizi şebnem ferah yada gökhan özen temsil etsin isterim.
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

82gokhan yazdı:çok bile 11.olmuşuz bu parçayla...
Katılıyorum.
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]
ersines

Mesaj gönderen ersines »

finlandiyanın birinci olması bence Eurovision'a bir protestodur.Zaten bu yarışmanın iyice suyu çıktı herkes kültürel bağı olan yada komşusu olan ülkeye oy veriyo..bizimde 11.olmamız aslında çok bile..Türklerin yoğun yaşadığı yerlerden oy gelmeseydi sonuncu olurduk..
Kullanıcı avatarı
argetlam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen argetlam »

bu sonuca bakılırsa rimi rimi ley o kadar kötü sayılmazmış benim kanaatim bu yönde...geçmiş ola bu yarışmayı kazanmak bize pek bir şey kazandırmadığı gibi bir şey de kaybettirmiyor....
[b]ѕüтℓü çαу[/b]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

şarkı ne kötü olursa olsun bizim belirli bir oy potansiyelimiz var. bu yarışmada en kötü 60-70 puanı kafadan alırız. belki tamamı ingilizce olsaydı daha fazla iş yapardı. bbc'nin ünlü spikeri matrak adam tery wogan bile sibel'e şans vermişti.

hard rock halelajuh vasat bir metal parça ama gerçekten de eurovision'da bazı şeylerin değişmesinin gerektiğini işaret eden bir başkaldırıştı.
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Birincisi,Sibel'in aldığı sonucun beklediğimden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.Ama dediğim gibi ilk 10'a bile giremedi.Böyle şarkıyla zaten ancak bu sonuç olabilirdi.

İkincisi,Finlandiyalı grubun bu yarışmayı kazanması hem Eurovision'da yıllardır süregelen baldır-bacak gösterisine karşı halkın tepkisidir,hem de Avrupa'da özellikle gençler arasında hızla yayılan ''hard rock'' kültürünün boyutunun göstergesidir.

Ama bu yarışma bize birşey gösterdi ki,Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.Birçok ülke komşusuna 10 ve 12 puanları verirken,bizimkilerden böyle bir hareket olmadı.Hatta Ermeniler bize hiç puan vermedi.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
PythoN
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen PythoN »

Ben de beğenmedim. Daha güzel bir şarkı söyleyebilirdi. Hem de şarkıyı İngilizce'ye benzetmeye çalışması daha da berbat etmiş şarkıyı...