Mesaj panosu kuralları

Kurallar / Kategoriler

Kurallar

Unutulmamalıdır ki; forumlara gönderilen bütün mesajların ya da başlıkların, içeriği her ne olursa olsun silinip silinmeyeceği forum yöneticilerinin ve moderatörlerinin takdirine bağlıdır. Bu nedenle forumlarımıza gönderdiğiniz mesajların ya da başlıkların yayında kalacağının hiç bir garantisi yoktur.

1- Forumlarda üyelerin birbirlerine hakarete dayalı tartışmaları, argo mesajlar, siyaset içerikli ve siyasi partilerin adı geçen mesajlar, propaganda içeren mesajlar, belirli bir konuda hassas sayılabilecek toplumu ve insanları kışkırtıcı mesajlar yasaktır.
2- Başka kurum ve kuruluşlara, markalara, firmalara, websitelerine ya da kişilere karşı hakaret ve şikayete yönelik olumsuz yönde eleştirici, kötüleyici, karalayıcı mesajlar göndermek yasaktır.
3- Forumlarda küfür kesinlikle yasaktır.Küfüre yönelik yazılar, içerisinde küfür geçen makaleler, fıkralar v.b. mesajlar yazılamaz.Ayrıca bir başkasının ettiği küfürü foruma taşıyamaz yada benzeri küfürü çağrıştıran ifadeler kullanamaz.
4- Forumlarda (WebMaster forumundaki "Yeni Web Siteler" başlığı hariç) bir başka sitenin yada sitelerin reklamı yapılamaz.
5- Forumlara mesaj göndermeden önce aynı konu yada başlıktan daha önce yazılıp yazılmadığı kontrol edilmedilir.Aksi takdirde benzeyen başlıklar silinecektir.
6- Forumlarda açacağınız başlık kategoriyle alakalı olmalıdır.Lütfen ilk önce ilgili kategoriyi kontrol edip daha sonra başlık açınız.Geyik Forumu hariç başlığın içeriği kesinlikle başka konulara saptırılmamalıdır.Bu tür başlıklar görüldüğünde silenebilir, bölünebilir ya da kullanıcıya uyarı verilebilir.
7- Site yöneticileri her başlığı kontrol edemeyebilirler.Eğer ki forum kurallarına aykırı bir başlık görürseniz bunları mesajların sağ üstünde bulunan ünlem işaretli resme tıklayarak veya forum yöneticilerine özel mesaj yollayarak yada admin@turkiyeforum.com adresine mail göndererek bildirebilirsiniz.
8- Yönetici ve moderatörlere acil olmayan gereksiz özel mesajlar atmak yasaktır.Sorunlarınızı ilgili foruma yeni bir başlık açılarak yada mesaj göndererek sorabilirsiniz.
9- Yeni bir başlık açarken yazacağınız mesajın içeriğiyle ilgili yada mesajın içeriğini çağrıştırabilecek bir konu yazınız.Aksi takdirde admin ve moderatörler başlıkları düzeltebilirler, silebilirler veyahut kullanıcıya uyarı verebilirler ya da forumdan uzaklaştırabilirler
10- Kendi bilgisayarınızdan yada başka bir siteden link verdiğiniz Avatarlarınızın boyutu forum sayfa düzenini bozacak şekilde büyük olmamalıdır.
11- İmzalarınızda kullandığınız resimler, yazılar v.b. ögeler forum sayfa düzenini bozacak şekilde büyük olmamalıdır.
12- Güvenliğiniz için kayıt olurken kullanmış olduğunuz şifreleriniz kullanıcı adınızla aynı olmamalıdır ve en az 6 karakter uzunluğunda şifre kullanabilirsiniz.Ayrıca kayıt olurken size sunulan Onay Kodu sitemizin güvenliği için düzenlenmiştir.
13- Site ve forumlarla ilgili şikayetlerinizi ve önerilerinizi Sizden Yönetime forumuna yazabilirsiniz.
14- Bu sitenin temel dosyaları http://www.phpbb.com adresinden temin edilmiştir.Fakat forumda bulunan bazı gif tabanlı resimler © TurkiyeForum.Com yönetimi tarafından yapılmış olup izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
15- Sitede kullanılan turkiyeforum.com'a ait bazı materyaller, yazılar v.b. asla "copy-paste(kopyala-yapıştır)" yöntemiyle başka sitelerde izin alınmadan yada kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
16- Forumlarda özel mesaj yoluyla reklam yapılamaz.Ayrıca ek dosya veya link verme sureti ile crack, warez, mp3, divx v.b. yasal olmayan materyaller/dosyalar gönderilemez.
17- Kurallara aykırı davranış gösteren kullanıcılar forumdan itiraz kabul edilmeden atılabilir, kaydı silinebilir, gönderdiği mesajlar silinebilir.Ve gerektiğinde yasal yollara başvurulabilir.
18- Uydu Yayınları forumunda ve site genelinde kullanıcılar, "yerli platformlara ait uydu şifreleri v.b. yazılımlar" veremez ve yayınlayamaz.Bunları yapanlar forumdan uzaklaştırılır.
19- Forum genelinde her kullanıcı Türkçe yazım kurallarına uymak zorundadır.Slm, nbr gibi chat kısaltmalarının kullanılması ve anlaşılmayan/okunamayan, kendi anladığınız dilde mesajlar göndermek yasaktır.
Başa Dön


Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.