Xiaomi Mi Smart Home Kit (Xiaomi Akıllı Ev Sistemi)


Gelişen Teknoloji forumunda bulunan Xiaomi Mi Smart Home Kit (Xiaomi Akıllı Ev Sistemi) konusunu görüntülüyorsunuz...
Piyasada bulunan yada yeni çıkan teknolojik aletler, bunların incelemesi ve tartışmalar.

Xiaomi Mi Smart Home Kit (Xiaomi Akıllı Ev Sistemi)

Mesajgönderen taNGo » 03 Nisan 2017, 15:36

Çin'in Apple'ı olarak bilinen, akıllı ev sistemlerine yeni bir boyut kazandıran, ve ucuz - kaliteli ürünler ile karşımıza çıkan Xiaomi, Smart Home Kit ürününü piyasaya sundu.

Resim

Xiaomi Mi Smart Home Kit nedir?
Xiaomi Mi Smart Home Kit, akıllı ev sistemleri için oluşturulmuş 4 farklı cihazdan oluşan bir pakettir. Aslında Xiaomi Smart Home Kit, akıllı ev sistemleri için bir başlangıç paketi olarak da kabul edilebilir. Asıl kullanım amacı ev alarm sistemi olsa da; gece lambası, kapı zili, saat alarmı gibi farklı işlevler için de kullanılabiliyor.


Resim

Xiaomi Mi Smart Home Kit nasıl çalışıyor?
Belirttiğimiz gibi Mi Smart Home Kit, 4 farklı cihazdan oluşan akıllı ev sistemleri için oluşturulmuş bir pakettir. Paketin içerisinde şu cihazlar mevcuttur:

- Gateway (Ana kontrol ünitesi)
- Hareket sensörü
- Kapı / Pencere sensörü
- Wireless buton (düğme)


Paket içeriğinde bulunan bu cihazlar ile farklı kombinasyonlar oluşturmak mümkün oluyor. Örneğin;

Wireless buton, kapı zili ve alarm açma /kapatma butonu olarak kullanılabiliyor. Ya da bu butona basınca alarm çalması gibi farklı otomasyonlar ayarlanabiliyor.
Hareket sensörü, siz evde yokken herhangi bir hareketlilik karşısında alarm çaldırma fonksiyonu görebildiği gibi, gece ışıklar sönünce Gateway üzerindeki lambayı gece lambası olarak yakabiliyor. Ayrıca yine herhangi bir hareketlilik karşısında Gateway üzerindeki ışığı yakarak otomatik sensörlü lamba olarak da kullanılabiliyor.
Kapı & Pencere sensörü, kapı ya da pencere açıldığında alarm çaldırma fonksiyonu görebildiği gibi, kapıyı ya da pencereyi açtığınızda Gateway üzerindeki ışığı yakabiliyor. Böylece siz eve girip kapıyı açtığınız anda ışık yanıyor.


Smart Home Kit paketinin içerisinde olmayan fakat ayrıca alınan bazı cihazlar sayesinde sistemi çeşitlendirmek ve evinizi tamamen akıllı hale getirmek mümkün oluyor.

Resim
Mesela, Xiaomi smart socket (akıllı priz) cihazı daha sonra satın alınarak sisteme tanımlanabiliyor. Bu kez de Wireless buton'a basınca priz açılabiliyor ve prize bağlı herhangi bir elektrikli cihazınızı çalıştırabiliyorsunuz. Ya da Kapı & Pencere sensörü sayesinde kapı açıldığında prize elektrik gelerek istediğiniz aygıt elektrik alarak çalışmaya başlıyor. Bunun gibi çeşitli otomasyonlar sistem üzerinden ayarlanabiliyor. Böylece sisteme tanımlanan her yeni cihaz, farklı kombinasyon ile çalışacak şekilde ayarlanabiliyor.

Xiaomi'nin akıllı ev sistemleri için piyasaya sürdüğü bazı cihazları şunlar:
- Xiaomi Yeelight Smart LED Bulb (Akıllı LED Lamba) (Tavan lambası, masa lambası, abajur gibi seçenekleri mevcut)
- Xiaomi Mi Air Purifier (Hava temizleme cihazı)
- Xiaomi Mi Smart Socket Plug (Akıllı Priz) (Tekli ve Üçlü uzatma gibi farklı seçenekleri mevcut)
- Xiaomi Mi Smart Home Temperature / Humidity Sensor (Sıcaklık / Nem Sensörü)

Resim
iPhone ve Android desteği
Akıllı ev sisteminizi iPhone ya da Android tabanlı işletim sistemlerine yüklenebilen Mi Home uygulaması ile kontrol edebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde alarm sistemini devreye alma / kapatma, gateway üzerindeki lambayı çalıştırma, yukarıda belirttiğimiz otomasyonları ayarlama gibi bir çok özel ve genel ayarlar yapılabiliyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3612
Kayıt: 23 Haziran 2003, 19:54
Konum: Geriden

Dön Gelişen Teknoloji

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron