Giderken Arkamda Bıraktığım..

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Giderken Arkamda Bıraktığım..

Mesaj gönderen Enchanting »

Ne azaplar geldi, geçti şu hayatımdan seni severken. Seni sevmek zor işti güzelim, seni sevmek herkesin yapabileceği bir iş değildi. Tatlı gülüşün hâlen daha parlarken bu kağıt parçasında, acaba akacak mı göz yaşların bunu okuduktan sonra. Acaba beni bin bir türlü ıstıraplara sokan sen üzülecek misin? Yine de üzülme, istemem, yine de ağlamasın gözlerin.

Bu satırlar sitem için değildir; bu satırlar aşkımı sana son bir kez daha anlatmak içindir sevgilim. Peki onca yakarış ve itiraflardan sonra niye yeniden yazıyorum bunları sana, hem de yolun sonuna gelmişken. Bunları sana ölümsüzleşsin diye yazıyorum. Sen bu mektubu yaksan da gecenin şahit olmasını istiyorum. Sen ağlamasan da parlayan yıldızların ağlamasını istiyorum. Sabah olduğunda mahmur gözlerini açan martıların acı acı bağırması için yazıyorum bunları.

Her lâhza seni düşünen bu yüreğim şimdi seni daha çok düşünüyor. Pâre pâre yanan yüreğim son demde seni söylüyor işte bu satırlarla. Bu satırlar az sonra gerçekleşecek hazin intiharın sonunda kaybolacak mahzûn ruhumun bir nebze hatırlanması içindir. Ölümü mantık yolunda ortadan kaldırmak için yazıyorum bu mektubu. Zaten ancak yazı ölümü ortadan kaldırabilir.

Güneş doğacak mutlaka bu mâtemdeki gecenin ardından ve hayat aynı şekilde devam edecek. Her şey aynı olacak belki ama ben olmayacağım. Ardımdan bir miras gibi bu mektubu bırakıyorum. Ölümü peşimde götüreceğim ve bu satırlarda sana âşık bir genç bırakacağım. Yazı ölümsüzlüğün anahtarıdır ya, işte ölüm bu kağıt parçası değildir sevgilim, ölüm şurada yatacak olan cansız bedenimdir.
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Bir pencerenin arkasından bakıyorum sana
Perdeyi hafif aralıyarak
Buğulu camlar arasında.
Önce silüetini çiziyorum camlara
Gözlerini, burnunu,
Dudaklarını, yanaklarını
Ve saçlarını işliyorum
Buğulara...
Bir pencerenin arkasından bakıyorum sana.

Bir pencerenin arkasından bakıyorum sana
Gözlerimi gizleyerek,
Yüreğimde kabaran sevdalarla.
Dilimde bir buruk türkü,
Duyurmak için sevdamı sana
Bir pencerenin arkasından bakıyorum
Geçmediğin sokaklara
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
Muystafa
Fast Friend