Pakistan ı ağlatan mektubun sahibi aranıyor

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
Sonsuz_Nur
Fast Friend
Fast Friend

Pakistan ı ağlatan mektubun sahibi aranıyor

Mesaj gönderen Sonsuz_Nur »

Pakistan’ı ağlatan mektubun sahibi aranıyor

Bir Türk çocuğunun, içine 1 YTL koyarak Pakistan halkına gönderdiği mektup, Pakistan Cumhurbaşkanlığı’nın resmî internet sitesinde yayınlandı. Devlet Başkanı Müşerref’i ağlatan mektubun Kütahya Tavşanlı’dan postalandığı bildirildi.

Kimliği bilinmeyen bir çocuğun, PTT Tavşanlı Şubesi'nden Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e gönderdiği mektup, tüm yurtta ağlatan mektup olarak ses getirdi. 24 Kasım’da postaya verilen mektuba ‘Fakir bir ailenin çocuğuyum’ diye başlayan ve el yazısından küçük bir çocuk olduğu tahmin edilen kişi, gönlünden geldiğince yazdığı iki satır yazısıyla yardımseverlik örneği oldu.

Tavşanlı PTT Şubesi’nden Ankara'da bulunan Pakistan Büyükelçiliğine gönderilen isimsiz mektubu kimin yazmış olduğu Belediye ilanları, yerel radyo ve televizyonlar aracılığıyla bulunmaya çalışılıyor. Tavşanlı’da tüm gün anonslarla mektubun sahibi aranmasına rağmen, küçük çocuk henüz bulunamadı. Babasının olmadığını ve elinde sadece iki milyon lirası bulunduğunu mektubuna yazan çocuk, buna rağmen Pakistanlı kardeşleri için cebinde bulunan 2 YTL’nin 1 tanesini yardım için geri kalan 1 YTL’sinin de göndereceği mektuba pul almak için kullanılacağını belirtiyor. Yardımsever çocuk her yerde merakla aranıyor. Pakistan Cumhurbaşkanı Müşerref'i derinden etkileyen ağlatan mektubun devlet başkanının sitesi ‘http://www.presidentofpakistan.gov.pk adresinde’ aslı ve İngilizce tercümesi yayınlanıyor. Yürekleri burkan mektubun içeriği ise şu şekilde: “Ben fakir bir evin oğluyum. Babam yok, annem hasta. İki milyon ekmek paramız vardı. Bunun size bir milyonunu gönderiyorum, çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum. Akşam iftarı onunla yapacağız. Bu bir milyonla depremdeki çocuklara ekmek alın. Bu para helaldir. Pul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedim. Özür dilerim.” Pakistan halkını duygulandıran mektubun kim tarafından yazıldığını tespit etmek amacıyla araştırma yapıldı. Tavşanlı PTT İşletme Müdürü Ethem Gevrek, mektubun kurumları vasıtasıyla bu ülkeye ulaştırıldığını ifade etti. Mektubun 800 bin lira bedelle yurt dışına postalandığını söyleyen Gevrek, meçhul çocuğun mektubundan kendilerinin de hayli duygulandığını ifade etti. Soğuk hava şartları altında yaşama mücadelesi veren depremzede kardeşlerimiz için cebindeki tüm parayı harcayarak destek olan gönlü zengin bilinmeyen kişiye Türk milleti adına teşekkür ettiğini söyleyen Gevrek, mektubun kayıtsız kategoride değerlendirildiği için mektubun sahibinin bilinmediğini hatırlattı.

İsmail Toprak, Kütahya

01.01.2006 Zaman Gazetesi
ACIDA OLSA DOGRUYU SÖYLEYİNİZ HZ.MUHAMMED (SAV)
لا إله إلا الله محمد رسول الله
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

çok kötü hissettim kendimi :(
Kullanıcı avatarı
Sonsuz_Nur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Sonsuz_Nur »

ACIDA OLSA DOGRUYU SÖYLEYİNİZ HZ.MUHAMMED (SAV)
لا إله إلا الله محمد رسول الله
HIS
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen HIS »

insanımız da duygusallıktan öte bir hassasiyet var işte bu dur..
[img]http://media.canadatrader.com/companies/167/showrooms/subaru.gif[/img]

[url]http://spaces.msn.com/members/aspes/[/url]
Kullanıcı avatarı
TuzluKahve
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen TuzluKahve »

Çok kötü oldum. :-(
Man Loved Birds And Created Cages
God Loved Birds And Created Trees
ilmurat
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilmurat »

ben de televizyon da gördüm bu mektubu, acaip etkiledi ve aynı oranda sevindirdi beni bu kadar duyarlı inasanımızın olması mutluluk verici, Allah hepsini korusun....
[scroll][color=brown][b]G İ T T İ M[/b][/color][/scroll]
Kullanıcı avatarı
digitalem
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen digitalem »

gerçekten çok güzel bişey acaip duygulandım :alkis: :alkis: :cry:
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Bana pek gerçekçi gelmedi. Orjinal mektupta bilerek kötü yazılmış gibi duruyor. Ayrıca 1 milyona pakistana mektup gidiyor mu yahu?
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

ComiC yazdı:Bana pek gerçekçi gelmedi. Orjinal mektupta bilerek kötü yazılmış gibi duruyor. Ayrıca 1 milyona pakistana mektup gidiyor mu yahu?
:shock: :shock: :shock: pes ediyorum ComiC hakemin saymasına gerek yok :)
http://www.ptt.gov.tr/tr/tarife/1.htm 1ytl değilmiş 80 kuruş..
Ne hikmetse başta TGRT bu çocuğu bulma işini üstüne aldı.. "İşte o çocuk" diyerek birkaç gün saniye başına düşen reklam gelirini arttırmak mı istiyor nedir?

“Başka bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde, Allah Teala yedi insanı Arşın gölgesinde barındıracaktır. (Bunlardan biri de), sağ elinin verdiğini, sol elinin bilmeyeceği kadar sadakayı gizli veren kimsedir.”

“Az da olsa gücünüz yettiği kadar sadaka veriniz.”

“Yarım hurma ile de olsa; kendinizi cehennem ateşinden koruyunuz, o kadarını da bulamayanlar güzel bir sözle bile olsa kendilerini korusunlar.”
(Hadis-i Şerif)
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Hmm ucuzmuş o zaman. Bilmem hala böyle insanlar varsa ne mutlu
enjoy the silence..