öss sistemi sizce nasıl

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
kurtadam5353
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

öss sistemi sizce nasıl

Mesaj gönderen kurtadam5353 »

bu sistem sizce nasıl kaldırılmalı mı yoksa kalmalı mı?sizce alternatif bir sistem getirilmeli mi?
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

sözde yeni soruları gördüm eskisinden fark bulamadım ben şahsen ...
Kullanıcı avatarı
chnky
New Friend
New Friend

Bu ne biçim Sistem yaaa

Mesaj gönderen chnky »

Vakıf üniversitesinde gurbet ellerde okumak cidden zormuş yaaa
hiçbir yerden burs alamıyorsun
diyosun ben öğrenim bursluyum burayı yüksek puan alarak kazandım okulun yıllık öğretim parası hariç bana hiç bi ekstra katkıları yok
kimse inanmazzzzz -belkide sadece bizim üniversite cimridir başka vakıf üniversiteleri cömerttir :)-
şimdide büyükşehir belediye kazığı attı
ilk defa bu yıl burslu öğrencilere burs verecekti
oda kolpa çıktı
Hay ben şansımın....
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Bugüne kadar iktidara gelen her hükümetin ilk vaadi, üniversiteye giriş sınavını kaldırmak olmuştur. "Fakat ne yazık ki üniversiteye giriş sınavı bugüne kadar kaldırılamadı, koşullar değişmedikçe kaldırılamaz" . Türkiye'de sınava giren öğrenci sayısının 500 bin civarına inmedikçe bu imkansız.

Belki de her gün bir yerlerde üniversiteye giriş sistemi tartışılıyor. Sistemin bütün kitleleri tatmin edici bir şeklin olmadığını söyleyip duruyor.

Ve sonuçta bu yıl da sınav sistemi yeniden değiştiriliyor. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan demiş ki; "Sanki, tek sınavla iki sınav yapıyormuş gibi bir sistem oluşturduk. Bunu, bu yıl deneyeceğiz. İleride tekrar değişecektir. Türkiye'nin gelişmesi belli bir noktaya ulaşıncaya kadar, adaylar için üniversitede okumak tek kurtuluş olmaktan çıkıncaya kadar, bu herhalde büyük ölçüde devam edecektir".

Yani bu demek oluyor ki biz daha bu sistemi konuşmayı bitirmeden sistem yeniden değişecek. Trajikomik bi durum!
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Üniversite'ye gidilmeli bence ama yapılan yanlış şurada .. Üniversiteler'de verilen eğitim akademik bir eğitim herkese o işin profesörü olacakmış gibi eğitim veriliyor. Pratik üzerine eğitim yok sonuçta bir iş bir bilim dalı ya da bir sektörde o işin uzmanı olacak kişilere ihtiyaç var. Öğretim üyelerimiz aynı zamanda danışman olarak daha fazla hizmet verebilmeli. Üzülerek izliyorum ki bu seviyedeki eğitim elamanlarımızın hepsi yurtdışı görmüş olması gerekiyo neden işte bu pratik eksikliğinden ...
Kullanıcı avatarı
capan_aga
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen capan_aga »

Bana kalırsa bu sistem iyi .Çünkü ben sayısal bölümdeyim.Sınavın ilk bölümünde de sayısal agırlıklı dersler yapılacağı için avantaj sayısallarda.Ama bir sözel veya eşit ağırlık öğrecisi için kötü tabi...
[glow=red]''Eğer dünyayı sevseydim doğarken ağlamazdım'' diyorlar ama ben yinede seviyorum...[/glow]

[img]http://capan_aga.sitemynet.com/mynet_resimlerim/er.gif[/img]