Bilgisayarım açılmıyor. CD-ROM not found, Floppy not found

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
seypa1
New Friend
New Friend

Bilgisayarım açılmıyor. CD-ROM not found, Floppy not found

Mesaj gönderen seypa1 »

Bilgisayarımda sadece yerel disc C var. Yerel disc C 'de windows adlı dosyada bir not defteri acmıstım sonra ertesi gün o not defterini açmak istedim birden pc dondu hata raporu geldi 2 sefer gönderme yaptım. Baktım pcnin kendine gelecek hali yok görev yöneticisinden dosyayı kapatim dedim 2 tane drwatson.exe acıktı önce drwatsonu kapattım ardından hmn reset attım. Pc acıldıgında gelen siyah ekran ve yazılar geçtikten sonra tekrar siyah bir ekran gelıor ve altında CD-ROM not found , Floppy not found ve bi aygıt daha vardı (ismini hatırlamıyorum) not found diyor ve okumaya hazır oldugunda tekrardan başlat gibisinden ingilizce bir yazı var. Hiren Boots cdsi kullandım mini xpden girdim ama yerel disc C gözükmüyor bari dosyalarımı kurtarayım dedim ama yerel disc C de gözükmeyince o da yalan oldu en azından dosyalarımı kurtarmak istiyorum acil yardım ederseniz cok sevinirim...
umutson5
New Friend
New Friend

Re: Bilgisayarım açılmıyor. CD-ROM not found, Floppy not fou

Mesaj gönderen umutson5 »

kardeş pc açıldıgında delete ye bas saati ayarala ve ay ı da ayarla sonra boot menü ye gir 1 cisine gier orada hardsk filan var ona gir
1.hardsk
2.cdrom
3.floopy
4.rovable yada disable olack oket ;)
mzyil
New Friend
New Friend

Re: Bilgisayarım açılmıyor. CD-ROM not found, Floppy not fou

Mesaj gönderen mzyil »

Biosu sıfırla, yine de açılmazsa boot ta sorun var demektir. windowsta açtığın sıradan bir metin belgesi bunu yapmaz.
Başka bir şeyler le uğraşmışsın ki c: nin boot kısmı bozulmuş. Benim tavsiyem harddiskini söküp başka bir pc ye tak, ileri seviye bir disk yönetim programıyla onarma yap. Partition magic sanırım işini görecektir.