'Cennete götüren oyunu' bin kişi aldı!

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

'Cennete götüren oyunu' bin kişi aldı!

Mesaj gönderen Eternity »

Resim6-12 yaş çocuklar için üretilen Takva Yarışı binin üzerinde sattı. İslami Monopolly'yi pazarlayan Şener "Amacımız cennete girmeye vesile olan davranışları öğretmek" diyor.

Bazı surelerin başında bulunan ve anlamları sadece Allah tarafından bilinen harflere ne ad verilir?" Bildiyseniz, 60 puan cepte... Aldığınız her puan size Umre belgesi ya da Hac belgesi olarak geri dönüyor. Puanlarınız biriktikçe cennete biraz daha yaklaşmış oluyorsunuz. İslami Monopolly de denilen bir nevi borsa oyunundan söz ediyoruz. Takva Yarışı adıyla piyasaya sürülen oyun 6-12 yaş çocuklara tavsiye ediliyor. Amaç dini bilgileri öğretmek. Yani Takva Yarışı bir çeşit zeka oyunu olarak kabul ediliyor. Oyun en çok muhafazakar kesimde ilgi görüyor. Takva Yarışı'nı Türkiye'de satan Adım Çocuk'un yöneticisi Şahin Şener satışlarının bini geçtiğini söylüyor, "Çocuklarımızın cennete girmeye vesile olan davranışları öğrenmesini sağlıyor" diyor. Oyun 25 milyon liraya satılıyor.

"İman'la bağdaştırılmayan zar" bu oyunda yok, zarın yerine fırdöndü kullanılarak yol alınıyor. Monopolly'deki para kartları burada puan kartı olarak geçiyor. Fırdöndüdeki rakamlar sizi oyun tablasında 'içki kötülüklerin anasıdır' bölümüne getirirse 160 puanınız hanenizden siliniyor. Yok Allah namaz kılanları sever' bölümüne gelirseniz ekleyin 120 puan. "Hapşırdıktan sonra 'Elhamdülillah' dediniz" kutusunda 20 puan kazanıyorsunuz ama "Fal boş bir ümittir"de 100 puan kaybediyorsunuz.

Hacca gitmiş gibi
Oyun oynarken kazandığınız puanlarla hacca gitmiş kadar oluyorsunuz. Hac belgesinde "Kurban Bayramı'nda Mekke'de Hac ibadetinizi yaptınız. Allah (c.c) kabul etsin" yazıyor. Oyunu bitiren yarışmacılara bir de başarı belgesi veriliyor. Belgede "Takva Yarışı'nı kazandınız, tebrik ederiz. Önemli olan gerçek hayatta da buradaki gibi başarılı olmaktır. Bunun için Rabbimizin istediği davranışları yapmak, faydasız davranışlardan kaçınmak gerekiyor. İnşallah bunları dünya hayatınızda yapıp, ebedi hayatınızda cennete gidenlerden olursunuz. Rabbimiz sizi cennet ehli olanlardan kılsın. Amin" sözleri yer alıyor.

6 yaşındaki çocuğa bu sorular soruluyor
Fırdöndünün Y harfini göstermesi soru kartını işaret ediyor. İşte örnekler...

* İlerlemiş yaşına rağmen Allah'ın lütfuyla sahip olduğu yavrusu Meryem'i teşekkür etmek için Allah'a adayan kadın kimdir? (Hz. Hanne 50 puan)

* Calut'u öldürdüğü için hükümranlık ve peygamberlik verilen Zebur'un indirildiği ve sesinin güzelliği ile bilinen peygamber hangisidir? (Hz. Davut 40 puan)

* Semud kavmine gönderilmiş olup kavmi isyan edip mucize istendiğinden Allah tarafından imtihan için dişi deve gönderilen peygamber hangisidir? (Hz. Salih 40 puan)

Kaynak: Vatan
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

bu ne ya. 6 yaşındaki çocuk nerden bilsin bu soruları ben bilmiyorum...ne yani cennetlik diil miyim ben ;D
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

* İlerlemiş yaşına rağmen Allah'ın lütfuyla sahip olduğu yavrusu Meryem'i teşekkür etmek için Allah'a adayan kadın kimdir? (Hz. Hanne 50 puan)

* Calut'u öldürdüğü için hükümranlık ve peygamberlik verilen Zebur'un indirildiği ve sesinin güzelliği ile bilinen peygamber hangisidir? (Hz. Davut 40 puan)

* Semud kavmine gönderilmiş olup kavmi isyan edip mucize istendiğinden Allah tarafından imtihan için dişi deve gönderilen peygamber hangisidir? (Hz. Salih 40 puan)
Ne yani $imdi ben bunLarı biLirsem cennete gitcem haa demekki küLtürLenmek Lazım biraz hey yaa
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

cennete gitmek bu kadarda zormuş demek nolcak halımız :P
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Benim garibime giden başka dinlere mensup insanların çaktırmadan bize işledikleri benzeri film, oyun, şarkılar hiç dikkat çekmemesine rağmen İslamiyetle ilgi herşey neden bu kadar tepki toplar, neden böyle dalga konusu olur anlamış değilim ...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

kilahmet yazdı:Benim garibime giden başka dinlere mensup insanların çaktırmadan bize işledikleri benzeri film, oyun, şarkılar hiç dikkat çekmemesine rağmen İslamiyetle ilgi herşey neden bu kadar tepki toplar, neden böyle dalga konusu olur anlamış değilim ...
evet güzel bi noktaya parmak bastın kilahmet abi. Bu tek biz türklerde vardır herhalde, başka milletlerde görmedim :)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

kilahmet yazdı:Benim garibime giden başka dinlere mensup insanların çaktırmadan bize işledikleri benzeri film, oyun, şarkılar hiç dikkat çekmemesine rağmen İslamiyetle ilgi herşey neden bu kadar tepki toplar, neden böyle dalga konusu olur anlamış değilim ...
ßravo Karizma Abi 8)
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir