vista yı mı tercih edersiniz yoksa xp mi?

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
hukukcu42
Slow Friend
Slow Friend

vista yı mı tercih edersiniz yoksa xp mi?

Mesaj gönderen hukukcu42 »

vista kullanıyom ve bilgisayarı aşırı kasıyor?intel coret2370 1.73 1 gb ram 256 mb ekran kartım var..sizce normal mi..xp ye cevirtmek istiyorum ama olmuyor filan diyorlar ne düsünüyorsunuz..
KİMSENİN AKLINA GELMEZ ÖLÜM AMA HEPİMİZİ BEKLER KARA Bİ TOPRAK......
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

bence ramini yükselt
Dreams
Kullanıcı avatarı
Solitudé
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Solitudé »

vista zaten xp üzerine editlenmis bir sistem.. taNgo'nun dediği gibi ram yükseltirsen pc kullanmaktan zevk alıcaksıksındır. :)
n[b]ø[/b]n j[b]é[/b] n[b]é[/b] s[b]u[/b]is j[b]a[/b]m[b]a[/b]is s[b]é[/b]ul [b]a[/b]v[b]é[/b]¢ m[b]a[/b] [color=Red]s[b]ø[/b]lit[b]µ[/b]d[b]é[/b].[/color]
Kullanıcı avatarı
general
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen general »

ben Xp yi seçerdim :çünkü vista yeni olduğu için internette vido izleyemeyim oyun oynayamıyosun bende vista var ama gerekenleri yükledim açılıyolar.
Kullanıcı avatarı
Gatomea
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Gatomea »

Bence Vista Daha İyi.Ben Vista Kullanıyorum ve Şu an Çok Rahatım.Pc'im Hiç Kasılmıyor ve Son Derece Hızlı.Ayrıca Microsoft'un Vista ile Bİrlikte Verdiği Ürünlerde Çok GÜzel Ayrıca Vista'nın Tasarımı Bir Harika:D

Rami Yükseltmek Bir Çözüm Olabilir.Benim Ram 3 Gb ve Çok Rahatım.
[url=http://www.userbarlar.com][img]http://www.userbarlar.com/ub/data/media/6/adobe.png[/img][/url]
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

vista elbetteki çıktığı zaman ki sistemlere göre bir işletim sistemi değildi.
bu 128 ram ile xp satılan pc zamanlarına benzemekte.
ancak bana göre xp nin özellikle service pack 2 den sonra getirdiği stabil ve güvenli çalışması yanı sıra getirdiği radikal değişiklikleri vista da açıkcası ben göremedim. halen tercihimin xp den yana olduğunu belirtmek isterim. günümüzün sistemleri ise vista ile rahatça başedebilecek düzeydeler, eski sistemlerde zaten hiç düşünmeyin bile.
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Vista çok sağlam bir sistem olmadığı sürece zorlayan bir işletim sistemi ben şuan hiç sorunsuz kullanıyorum yalnız sistemi baya yüskelttim.

-intel x48 chipset tabanlı anakart
-intel core 2 duo e6750
- 4gb ddr2 800
- ati hd 4870 x2 2gb gddr5

onun dışında sistem xp'den çok daha sağlam ve kolay kolay göçmeyen bir sistem sorun çıkartan programı ya da sürücüyü tespit edip geri yükleme ya da kaldırma işlemi yaptığınız zaman ilk kurulduğundan farksız bir şekilde çalışıyor, daha önceki tüm windows'lar böyle bir durumda yavaş yavaş çökmeye yaklaşır bir daha eskisi gibi hiçbir zaman olmazdı. Vista'nın en büyük avantajı bu stabilizasyon sanırım. Ve piyasada şuan vista kadar az yamanmış hatta en az yamanmış windows yok.

Arkadaşlar ram demişte ek olarak vista'da es geçmemen gereken çok önemli bir ayrıntıda ekran kartının çok sağlam olması gerekliliği hele ki "home basic"ten yukarı bir sürüm kullanıyorsan.
galaliosman33
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen galaliosman33 »

vistayı her zaman xp ye tercih edrim.çünkü vista da hiç boşluk yok yani virüs sızma olasılığı cok düşük.sana tavsiyem pc nin remini yükselt.kolay gessin
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

dJ4 yazdı:Vista çok sağlam bir sistem olmadığı sürece zorlayan bir işletim sistemi ben şuan hiç sorunsuz kullanıyorum yalnız sistemi baya yüskelttim.

-intel x48 chipset tabanlı anakart
-intel core 2 duo e6750
- 4gb ddr2 800
- ati hd 4870 x2 2gb gddr5

baya bir yükseltmişsin evet
performans lideri hatırı sayılır bir fiyata sahip ekran kartına hasta oldum doğrusu :shock:

güle güle kullan :)
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Eyvallah sağolasın, o kart yüzünden başıma neler geldi zaten bir bilsen 5 gün vatan bilgisayarda yattık kalktık bana bir x38 anakarta mal oldu baya bir zarar ettim yani a kartın normal fiyatını 1.5'la çarp bana maliyeti o kadara geldi :)

Bilgisayar olayında abartmadığım bir ekran kartı bir işlemci kalmıştı ekran kartını hallettik şimdi ileride belki işlemci diyorum şöyle core i7 extreme falan kısmet artık :)