Türkiye'nin tuvaletleri seçildi

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Türkiye'nin tuvaletleri seçildi

Mesaj gönderen vişne »

ResimTürkiye WC Kurulu, 2004 yılının WC'lerini belirledi. Kurulun 2004 yılı için teşvik amacıyla belirlediği 9 WC arasında Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesi (AŞTİ) WC'si ve Gazi Ordu Evi WC'leri de yer alıyor...

Gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevaplandıran Türkiye WC Kurulu Başkanı Prof. Dr. Baha Talip Tunaligil, 2004 yılı için belirledikleri 9 WC'nin hepsini de "Yılın WC'si" olarak seçtiklerini ve bunların 1., 2. veya 9. şeklinde nitelemediklerini söyledi. Seçilen wc'lere 'Berat Belgesi' verdiklerini ve bu belgenin seçilen wc'lerin bulunduğu tesislere asıldığını kaydeden Prof. Dr. Tunalıgil, Türkiye WC Kurulu'nun çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Kurulumuz 26 yıl önce tarafımdan kurulmuş ve fahri olarak görev yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Yaklaşık 20 yıldan bu yana da Türkiye'de yılın WC'sini seçiyoruz. 5-6 yıl öncesine kadar her yıl bir WC seçiyorduk. Fakat talep çoğalınca birden çok WC'yi her yıl yılın WC'si olarak seçmeye başladık. Bu yıl kurumların kendileri veya vatandaşlar tarafından gösterilen toplam 33 aday WC arasından 9. yılın WC'sini seçtik. Tabii burada amaç teşviktir ve kurul üyesi arkadaşlarımızla çok titiz bir incelemeyle belli standardı yakalamış olan wc'leri uzun tartışmalar sonucunda belirlemekteyiz."

Tunalıgil, 2004 yılı için TSE'nin WC standardına uygun olarak seçtikleri WC'leri şöyle sıraladı:

"- POSİEDON Balık Lokantası/ Bebek- İST
- ÖZDİLEK Dinlenme Tesisleri/ AFYON
- Gazi Ordu Evi/ ANKARA
- MİGROS-Akköprü/ ANKARA
- YÖRSAN Dinlenme Tesisleri/ SUSURLUK
- AŞTİ/ ANKARA
- Patalya Termal Rizort/ KIZILCAHAMAM
- AYTEMİZ Petrol Tesisleri/ TEM OTOYOLU-İST
- Kamil Koç Dinlenme Tesisleri/ SUSURLUK."

Haber : İHA
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

valla toplu yerlerde tuvalete falan girmem ben çok pis oluyor ya....
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Tuvalet kültürü çok önemlidir, dezenfekte bir ortam olması kaçınılmaz zira hastalıkların en kolay bulaşıp yayıldığı mekanlardır ama bizde malesef bu titizlik en alt seviyede.

Geçmişte Avrupalılar evlerinin içine yaparken Osmanlılar tuvalet kültürünün ilk adımlarını atarak evin dışına yapmayı akıl etmişler ve bu yolu açmışlardır. Böylesi bir kültürden gelip şimdi ise tam tersi pislik yuvalarına sahip olmak düşündürücü.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Şu klozetlere baktıkça insanoğlunun ne kadar geliştiğini anlıyorum :)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

" Valla bayan tuvaletleri daha pis!!! "
Bu sözü her 100 kadından nerdeyse 99 u söyler.( Acaba erkek tuvaletlerini gördüler mi ki? )Doğru mu değil mi araştırmasına girmedim, girmeyi de hiç düşünmedim ama görmeden de söylenenin doğru olduğunu düşünüyorum.
Üniversitede İngiliz bi hocamız vardı. İlk senesiydi Türkiye'de. Kültürümüzü öğrenmek ister ve sürekli bize "Kültürünüzü anlatın bana." derdi. Bir keresinde konu temizliğe geldi. Temizliğe verdiğimiz önemden bahsederken, "Madem öyle neden tuvaletleriniz pis ve temiz tutulan umumi tuvaletlerinizi madalya verir gibi gazetede haber yapıyorsunuz?" diye sormuştu....
Kullanıcı avatarı
iSkocYaLI
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen iSkocYaLI »

Watana millete hayırlı olsun siftah sizden bereketi b.ktan:P
[b][i][glow=black][color=red]¤°²¤ºî§]{ø¢¥âL²°¤[/glow][/color][/i][/b]
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

evet erkek tuvaletleri gerçekten kızlarınkinden temiz gözümle gördüm şahit oldum :)))))))))) üniveristenin ilk günü yanlışlıkla kızlarla, erkekler tuvaletine girdik :))))) böylece test edip onaylamış olduk:) okuma yazmanız yokmuydu da erkekler tuvaletine daldınız derseniz eğer kapıda hiçbir ibare yoktu:) tarif eden kızda orayı tarif etti :))) meğer kız katları karıştırmış :)
Kullanıcı avatarı
ChristmasTime
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ChristmasTime »

Şahsen okulda bayanlar tuvaletine girmiş biri olarak, üstüne üstlük bayan öğretmenler tuvaletine girmiş biri olarak deneyimlerime (!) dayanarak sölüorum ki erkek tuvaletleri biraz daha temiz :P
[size=150][color=red][b]Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

hadi be ? aa çok ilginç ben bayanlar tuvaletini daha temiz sanardım .. genel olarak tuvaletlerin hali içler acısı altıma yaparım genedetoplu yerlerdeki wclerde yapmam... :)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

BAYANLAR TUVELETİMİ VALLAHİ BİZİM LİSEDEKİ LIZLAR TUVALETTE GİYSİLERİNİ BİLE DEĞİŞTİRİYOLARDI
İsTeDiĞiN GiBi KoNuŞuRsAn İsTeMeDiĞiN GiBi LaF DuYaRsIN!!!...