MSN Messenger'da güvenlik açığı!...

Windows Live Messenger / MSN messenger programı hakkında genel bilgiler, yorumlar.
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

MSN Messenger'da güvenlik açığı!...

Mesaj gönderen Alamut »

Microsoft, MSN Messenger 7’nin betasını potansiyel bir güvenlik problemi nedeniyle geri çekti.

Microsoft hafta sonu betayı sadece kısıtlı sayıda bir yazılımcıya gönderdi. Betayı test eden uzmanlar şirketi potansiyel güvenlik sorunları ile ilgili olarak uyardılar. Güvenlik açığının ‘winks’ olarak adlandırılan, kullanıcıların birbirlerine ses animasyonları göndermelerini sağlayan özellikte çıktığı belirlendi.

Microsoft beta denemelerini geçici olarak durduracak ve gelecek hafta içinde ‘wink’ özelliği olmayan betayı yeniden sürecek. Microsoft’tan yapılan açıklamada ‘wink’ özelliğinin sadece izin verilen animasyonları gönderdiğini, ancak çıkan sorunun riskli ‘wink’ (animasyon) gönderimine neden olabileceği belirtildi. Betanın denemesi ‘wink’siz olarak sürdürülecek ve ancak bu özellik ürünün son sürümüne yetiştirilecek. MSN Messenger’ın hatalı betasını kaç kişinin yüklediği bilinmiyor. Dağıtım sınırlı sayıda olmasına karşın, hatalı Messenger 7’nin internette kullanıldığı tespit edildi.
MSN Messenger halen dünyada 135 milyon kişinin bilgisayarında kullanılıyor. Messenger 7’nin halka açık betası bu yılın sonuna doğru, ürünün kendisi ise 2005’in ilk çeyreğinde yayınlanacak.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Bende bir hafta kadar kullandım o betayı uyarı için sağol Alamut abi :) direkten döndük desene, neyseki bu akşam tekrar 6.2'ye döndüm bende zaten ;)
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Ben de MSN 7.0 sürümünü denedim ama bir sonraki çalışmada hata verdi ve kaldırmak zorunda kaldım. MSN 6.2'ye geri göndüm. Fakat o da hata vermeye başladı. Normal mail hesabımı açabiliyorum ama MSN 6.2'de malesef oturum açamıyorum. Farklı bir hotmail hesabı açıp gece onu denedim. Diğer hesapta oturum açabildim. Az önce denediğimde iki hesapta da oturum açamıyorum. Acaba MSN 7.0 betanın kalıntıları yüzünden olabilir mi diye düşünüyorum, yoksa MSN'de genel bir hata mı var ?
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Yok dostum şuan .NET Messenger servisinde özellikle Orta Doğu'da gözlenen bir sorun var daha fazla bilgi için http://messenger.msn.com/Status.aspx?mkt=tr adresini arada bir kontrol et ;)

Dün messsengerda benim ne yazdıklarım görebildiler nede ben yazılanları görebildim :)
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

Msn iyice bozulmaya başladı ben yavaş yavaş Icq'ya çekiliyorum.
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Bence yanlış yaparsın MSN'e uzun vadede rakip olabilecek problem görmüyorum şuan ben ICQ zaten kasti olarak bazı özelliklerden mahrum bırakılıyor bu nedenle direk devre dışı ... YIM 'inde fazla şansı yok çünkü İngilizceye zorlaması falan onu devre dışı bırakıyor. Benim düşüncem ileride belki google falan bir messesnger yaparsa bi ihtimal o rakip olabilir MSN 'e ;)
Kullanıcı avatarı
GeoNeyX
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen GeoNeyX »

katiliyom.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Şuan bug'tan arındırılmış diğer bir beta versiyonu tekrar download'a açıldı!

MSN Messenger 7.0.0225 BETA

İndirmek isteyenler için adres :arrow: http://www.msgshit.net/inc/download.php?download=431