Bu kadar konu arasında DivX olmaz mı ayıp ama size :))

UYARI: Ücretli programlara ait warez, crack, full sürüm, tam sürüm v.b. içerikli bağlantılar vermek yasaktır.
Yeni çıkan yazılımlar, programlar, son güncellemeler.
Kullanıcı avatarı
SeTH
Slow Friend
Slow Friend

Bu kadar konu arasında DivX olmaz mı ayıp ama size :))

Mesaj gönderen SeTH »

Evet arkadaşlar divx hakkındaki çeşitli sorularınızı ve fikirlerinizi buraya yazabiirsiniz. :twisted:
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

SeTH biraz alakasız ama ben şöyle birşey arıyorum herhangi bir vaw dosyasını ac3 e çevirebilecek bir program var mı windows ortamında yani bahsettiğim mesela bir şarkıyı "artist - title.ac3" yapabilecek dosyadan bahsediyorum. Ben şuan bunu winamp ta çaldırabilmek için gerekli codec i yani "in_ac3.dll" dosyasını buldum fakat hala ac3 encoder arıyorum yardımcı olabilirsen sevinirim :arrow:
Kullanıcı avatarı
SeTH
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen SeTH »

normalde mpgleri divx e çevirirken ses formatını ayarlıyarak yapıyorsun. eğer sisteminde ac3 codec i varsa "virtual dub" die bi program var. belki o işine yarayabilir. mpeg layer2 de sorunsuz olarak sesin formatını deiştirp divxte ac3 yapabiliyorum. bu program seninde işini görücektir. bi denemeni öneririm. ama sonuçta wav dosyasını *** e çevirdiğin zaman bile 6 da 1 hatta ses kalitesine bağlı olarak dahada ufaltabiliosun (dediğim 6 da 1 oranı 320 bit için geçerli). ac3 le dahada ufalıcağını zannetmem. ama genede kolay gelsin sana 8)
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Walla abi benim sistemde codec lerin alayı var :D Artı Flaskmpeg, TMPGenc, VirtualDub programları da var ama ben görüntü formatlarıyla pek uğraşmadığım için bu programlara yabancıyım nasıl yapacağımı daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim ;)

Yapmak istediğim şu ; bir deney gibi bişey yapıyorum bir wav dosyasını şuan için 24 farklı müzik formatına dönüştürmeyi başardım ac3 ede dönüştürmek isteme sebebim bu işte ;) Şuan elimde ***, mp2, mp1, mp3PRO, mp4, vqf, ogg, wma, ape, pac, rka, flac, la, au, aif, snd, orf, rm, rmj, shn, wv, mp+, mpc, aac formatlarıyla ilgili bütün encoder, decoder lar var yanlız bi ac3 encoder bulamadım ;)
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen fatih turan »

ahmet arkadaşım ne yapmışın sen disco mu açaçan
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

SeTH Bir konuda daha yardımına ihtiyacım var. Elimde birkaç DivX cd si var bunlardan bazılarını check ettim bozuk oldukları için çalışmıyor fakat bazılarında şöyle bir uyarı geliyor "codec eror div3" gibi sistemde DivX codeclerinin ve diğer gerekli birçok codec yüklü durumda fakat bu hatanın nedenini bilmiyorum ve bu hatayı da sadece bsplayer veriyo diğer playerlar hiç göstermiyo direk hata veriyo ve hatanın ismini bile söylemiyolar, yardımcı olursan sevinirim :arrow:
Kullanıcı avatarı
pruva
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen pruva »

Arkadaşlar ilginize simdiden tesekkür ederim.
Bilgisayarıma yükledigim bazi avi,mpeg1 ve mpeg 2 görüntülerimi Divx formatina çevirip cdlerde saklamak istiyorum.Bugune kadar hep vcd formatini kullandim fakat bu format buyuk goruntu bozulmalarınıda beraberinde getiriyor.DİVX nasil yapiliyor?
Saklamayı istedigim filmleri İstedigim formata cevirmekle ilgili bir sorunum yok.AVI - MPEG 1 veya 2 olarak convert edebiliyorum.Benim sorunum bunları MPEG 4 veya 5.1'e yani Divx'e çevirmek.Suanda bilg.içindeki bir avi file yaklasık 16 Gb yer tutuyor.bunu vcd ile 700 Mb'a SVC ile 2,5 Gb'a indirmek mumkün , yaptım olduda ama ben goruntu kaybim olmadan iyi bir guruntu kalitesiyle arsivlemek istiyorum.Sonucta bahsettigim görüntüler benim kendi kameramla cektigim , coluk-cocugumun gorüntüleri.Bundan 20 sene sonrada kaliteli bir sekilde (o zamanki teknoloji ne olur bilinmez ama) seyredilmesini saglamak.Eger bana bu yonde bilgi verirseniz cok sevinirim.
Not: DVD rom veya playerim yok!!!
HERŞEY İNSANLAR İÇİNDİR
KARSIYAKA / IZMIR
TheTurK
Quick Friend
Quick Friend
Konum: Trippin' into a world that never seems too far away.
İletişim:

Mesaj gönderen TheTurK »

kilahmet yazdı:Walla abi benim sistemde codec lerin alayı var :D Artı Flaskmpeg, TMPGenc, VirtualDub programları da var ama ben görüntü formatlarıyla pek uğraşmadığım için bu programlara yabancıyım nasıl yapacağımı daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim ;)

Yapmak istediğim şu ; bir deney gibi bişey yapıyorum bir wav dosyasını şuan için 24 farklı müzik formatına dönüştürmeyi başardım ac3 ede dönüştürmek isteme sebebim bu işte ;) Şuan elimde ***, mp2, mp1, mp3PRO, mp4, vqf, ogg, wma, ape, pac, rka, flac, la, au, aif, snd, orf, rm, rmj, shn, wv, mp+, mpc, aac formatlarıyla ilgili bütün encoder, decoder lar var yanlız bi ac3 encoder bulamadım ;)
Buraya bir bakmanı tavsiye ederim ..

kilahmet yazdı:SeTH Bir konuda daha yardımına ihtiyacım var. Elimde birkaç DivX cd si var bunlardan bazılarını check ettim bozuk oldukları için çalışmıyor fakat bazılarında şöyle bir uyarı geliyor "codec eror div3" gibi sistemde DivX codeclerinin ve diğer gerekli birçok codec yüklü durumda fakat bu hatanın nedenini bilmiyorum ve bu hatayı da sadece bsplayer veriyo diğer playerlar hiç göstermiyo direk hata veriyo ve hatanın ismini bile söylemiyolar, yardımcı olursan sevinirim :arrow:
K-lite codec pack i indirip küllüm sistemine kur varsa bunlar Bs player ın resmi sitesinden son sürümünü güncelle Div3 Genelde Daha tamamlanmamış dosyalarda hata verir normalde zaten çogu player ın içinde mevcuttur sen daha bitmemiş bir dosyayı prew yapmaya çalışırsan encode edememesi normaldir : ))
pruva yazdı:Arkadaşlar ilginize simdiden tesekkür ederim.
Bilgisayarıma yükledigim bazi avi,mpeg1 ve mpeg 2 görüntülerimi Divx formatina çevirip cdlerde saklamak istiyorum.Bugune kadar hep vcd formatini kullandim fakat bu format buyuk goruntu bozulmalarınıda beraberinde getiriyor.DİVX nasil yapiliyor?
Saklamayı istedigim filmleri İstedigim formata cevirmekle ilgili bir sorunum yok.AVI - MPEG 1 veya 2 olarak convert edebiliyorum.Benim sorunum bunları MPEG 4 veya 5.1'e yani Divx'e çevirmek.Suanda bilg.içindeki bir avi file yaklasık 16 Gb yer tutuyor.bunu vcd ile 700 Mb'a SVC ile 2,5 Gb'a indirmek mumkün , yaptım olduda ama ben goruntu kaybim olmadan iyi bir guruntu kalitesiyle arsivlemek istiyorum.Sonucta bahsettigim görüntüler benim kendi kameramla cektigim , coluk-cocugumun gorüntüleri.Bundan 20 sene sonrada kaliteli bir sekilde (o zamanki teknoloji ne olur bilinmez ama) seyredilmesini saglamak.Eger bana bu yonde bilgi verirseniz cok sevinirim.
Not: DVD rom veya playerim yok!!!
Çevirmek istediğin formatı converter eki ile nerde aratırsan tellali çeşit çeviriciler bulursun Ör :

Divx Converter

Burda çıkanların hepsi işine yarar...
Your blood is mine ...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

o problemleri çözdüm ben yinede sağol TheTurK ;) artık gerek ac3 encoder gerek decoder'a sahibim, o cd'de hatalı çekildiğinden açılmıyormuş :)
TheTurK
Quick Friend
Quick Friend
Konum: Trippin' into a world that never seems too far away.
İletişim:

Mesaj gönderen TheTurK »

Dediğim gibi sonuç olarak dosya bütünlügü doğrulanamadığından aynı sonuca ulaşmışsın : )) Neyse sorunun veya sorunu olanlar varsa bana burdan ulaşabilirsiniz ...

:wink:
Your blood is mine ...