Aşka dair bir çalışma daha... :)

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Aşka dair bir çalışma daha... :)

Mesaj gönderen Alamut »

AŞK yanlışları
Sonu hiç gelmeyecekmiş sandığımız aşk hikayeleri yaşarız. Aşk üzerine bir sürü kitap okur, aşk üzerine durmaksızın konuşuruz.

Aşk biter mi, aşkın ömrü kaç yıldır, aşk herşeyi affeder mi?..

Bütün bu soruların yanında, bildiğimizi sandığımız ya da aslında hiç bilmediğimiz bazı gerçekler vardır. İşte 'sorun yok' sandığınızda, ilişkileri çıkmaza sokan beli başlı yanlışlar...

YANLIŞ: Eski partnerinize karşı hala güçlü hisleriniz varsa, yeni partnerinize aşık olamazsınız.

Bu aslında yanlış bir tez. Çünkü insanlar yaşamları boyunca birden fazla kişiye aşık olabilir. Eski partnerinize karşı hala güçlü hisler besliyorsanız, bu sizin kabahatiniz değil. Bu belki de yeni partnerinizde bulamadığınız ve alışkın olduğunuz bir takım özelliklerle ilgilidir. Bu sizin yeni partnerinize aşık olamayacağınız göstermez.

YANLIŞ: Doğru insan' ile karşılaşınca bunu kesinlikle anlarsınız.

Bir partiye katılırsınız ve salonun öbür ucunda ayakta duran ve gözlerinizin içine bakan kişiyle birbiriniz için yaratıldığınızı düşünürsünüz. Peki ya buna inanıp ta sonradan yanıldığını görenler? Tanıştığınız birinin sizin ruh ikiziniz olduğunu düşünüp te hemen harkete geçmeyin, yanılma ihtimaliniz çok yüksektir çünkü.

YANLIŞ: Evlenmeden öncce birlikte yaşamak, aranızdaki bağı sağlamlaştırır.

Çiftlerin yüzde 50'si evlenmeden önce birlikte yaşıyor. Fakat bu, boşanma oranını düşürmüyor. Hatta araştırmalar, evlenmeden önce aynı evi paylaşanların bo

şanma oranlarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

YANLIŞ: İdeal erkeğiniz birçok açıdan size benzer .

Evlilik uzmanları, etnik, dini ve başka benzerliklerin, uzun süreli ilişkilerin anahtarı olduğunu söyleseler de, bu gerçek değil. Bir ilişkinin süresi, ortak amaçlar ve birbirini tamamlayan karakterlerin buluşmasından geçiyor.

YANLIŞ: Eşinizi seçerken gözü doymuş birini seçmek daha doğrudur.

Kadınlar, hayatlarına giren erkeklerin kendilerinden önceki yaşamlarını dolu dolu yaşamalarının avantaj olduğunu düşünürler. Bundan emin olmayın, unutulmaması gereken bir nokta var ki, huylu huyundan vazgeçmez...

YANLIŞ: Kıskançlık, onun size değer verdiğinin en temel göstergesidir.

"Erkek, sevdiği kadını sahiplendiği için kıskanır, normaldir" diye düşünenler vardır mutlaka. Kıskançlık, sevmek ve sahiplenmekten değil, kaybetme korkusu ve güven eksikliğinden kaynaklanır.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Cok güzel yazmissin Alamut.. Özellikle evlilik hususunda, amac birligine katiliyorum. Ayni amaci tasiyanlarin ve karaktererini birbirine tamamlayanlarin birlikte olmasinin saglikli olduguna yani.

Bunun harici, acep bu istatistikleri nerede yapmislar? Kac kisinin arasinda; ki bu da mühim :wink:
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Yasa değiller elbet. Öööle okuyup okuyup yazıyorum, paylaşmak adına.
Ne kadar okursan oku kendi yaşamın hiç bir kurala uymayabilliyor. Ben artık o kadar kabullendim ki hiç şaşırmıyorum, hiç....
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Anliyorum elbette. Ama yazdiklarin var olan seyler. Pek cok kere yasanan seyler. Yani demem olasiligi yüksek seyler.

Ee haklisin; cünkü her insan kendine göre bir romandir ve o roman her insana göre ayri bicimlenip, yazilir.. Yazim kurallari, iceriginin sinirlari kisisine baglidir.. Gayet normal bu..
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Eski partnerinize karşı hala güçlü hisleriniz varsa, yeni partnerinize aşık olamazsınız.
Çok büyük bir yanlış !!! Her zaman dile getirdiğim "karakter meselesi"ne
güzel bir örnek. Eğer insanlar birbirleriyle samimi ilişkiler kurmayı başarabiliyor
iseler o zaman üçüncü kişilerin önemi kalmaz. Eğer hala eskiye dönük hisler
varsa kişinin beyninde, o ilişkinin sağlıklı olması beklnemez. Aşık olunur
elbette ama ilişki süresi söz konusu olunca durup düşünmek lazım. Aşığım...
Aşıktım unuttum, aşık oldum. Seviyorum, seviliyorum, saygı duyuyorum,
mutluyum...!
Yanlışların hayatınıza girmesine izin vermeyin. Saygılar.
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

Mesaj gönderen sarı gelin »

ya yanlışlar hayatın ortasında cirit atıyorsa????ve buna zamanında izin verilmişse,ve zaman geri akmıyorsa??seyreyle cümbüşü...
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....
mertten

Mesaj gönderen mertten »

Eğer hala eskiye dönük hisler
varsa kişinin beyninde, o ilişkinin sağlıklı olması beklnemez. aliskanlik bu clost yeni partnerine alisirken cogu zaman eski partnerin adini soyleyebilirsin dalginliktan ama bence bu aliskanliktan gelir eski sevgilini dusundugunden degil.yeni partnerini cok seversin ama bunu dedigindede o krize girer seni uzer ama belli bir zaman sonra dememeye baslarsin alisirsin cunku yeni partnerine bu boyle surup gider
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Yalnışlar olarak tanımladıklarınıza sahip çıkmaktan başlayın bence. İki yanlış bir doğru etmiyor. Bir cerahat gibi akmasını beklerseniz akar gider selolur....
mertten

Mesaj gönderen mertten »

valla ilk gunlerde diyorum aliskanliklardan kurtulmak zor iste.
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

Mesaj gönderen sarı gelin »

gönül çok şey istiyor ama.....
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....