Kürşat Başar-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları

Yeni çıkan kitaplar ve severek okuduğumuz kitaplar hakkında yorumlar, paylaşımlar.
acasia
Slow Friend
Slow Friend

Kürşat Başar-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları

Mesaj gönderen acasia »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Yıllardır birlikte olduğun ve seni delice seven o kadınların hepsini aldatıyorsun,
başkalarıyla pek şiirsel anlattığın anlar yaşıyorsun ve sonra kimi zaman onlardan
birine aşık oluyorsun ve günün birinde bir seçim yapmak zorunda kalıyorsun,
ama bir türlü yapamıyorsun,çünkü seni hala çok seven birini bırakmak istemiyorsun,
evet inanıyorum,onu çok sevdiğini,onu üzmek istemediğini,onun senden ayrıldıktan sonra
bir gün bile olsa evinde tek başına kalıp üzüleceğini düşündüğünü biliyorum.İnsanları nasıl
sahiplendiğini ve bir süre sonra birlikte olduğun kadınları çocuk gibi sevdiğini biliyorum.

Peki sevgili Nevit ne istiyorsun,bir haremin olmasını mı? Belki bir haremden bir kaç yüz
kilometre batıda yada birkaç yüzyıl geç doğduğun için mutsuzsun.
.....
Günün birinde biri senin hayatını yazmaya kalkışsa kimbilir nasıl şaşırırdı,
birbirinden habersiz bir sürü sevgili, aşık, dost.. Sanırım hepsi benzerlikler taşıyan
ama bambaşka Nevit'ler anlatırlardı..
Kimsin sen, hep kaybeden birimi? Yaşamını kuramayan yada tam kurmak üzereyken bozup
yeniden oluşturmaya çalışan ve bunu beceremeyen birimi? Kumdan bir şato yada iskambillerden
bir ev yapmaya çalışıp,sürekli kumların kağıtların darmadağan olduğunu görmekle geçen bi hayat..
Hep iskambillerden yapılacak en büyük evin,kumdan yapılan en görkemli şatonun peşinde olup,
sıradan bir yapıya bile ulaşamamak,ne acıklı değilmi..
....
İstersen buraya gel, kaçmayı seversin, kaçaklar için buradan daha iyi bir yer bulunmaz..
belkide yapman gereken yeni bir başlangıçtır,tek başına bir başlangıç..
....
Hepimiz günün birinde kendimiz için doğru olanı seçerken
bir başkasının hayatını altüst edebiliyoruz.. Benim gibi birinin bunu
anlamaması mümkün mü?
''Doğru olanı seçtin'' dedi kendi kendine,
sonra güldü, ''ama kaybettin!''

Kürşat Başar çok konuşulan bu son romanıda,
gerek roman tekniğindeki farklılıkla, gerek anlatımındaki yenileşmeyle farklı bir
boyuta geçiyor. Ama, kendi yarattığı o duyarlı, ayrıntılı, derin dünyayı ve kendine özgü
üslubunun yine koruyor. Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, farklı kişiler ve farklı anlatımlarla
yaşadığımız aşkları anlatırken bir yandan da günümüz dünyasına, ilginç saptamlarla,
romanın adı gibi ince bir ironiyle yaklaşıyor.

Yazar: Kürşat Başar
Yayınevi: Can yayınları
[align=center][b]...yaktım gemileri...[/b][/align]
LeyLi

Mesaj gönderen LeyLi »

Bu kitabı aldım ama henüz okumadım..