Bir dakikayı en iyi nasıl değerlendiririz

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
cihanka

Bir dakikayı en iyi nasıl değerlendiririz

Mesaj gönderen cihanka »

1- 1 dakikada 5 defa Fatiha suresini seri bir şekilde okuyabilirsin.Fatiha suresini bir defa okumak 1400 sevaptır.5 defa okununca bir dakikada 7000 sevap elde edebilirsin.
2- 1 dakikada on defa ihlas suresini okuyabilirsin 10defa ihlas suresi 3 kuran hatmine bedel sevap kazandırır.Hergün bir dakikanı ihlas suresine ayarsan ayda 300 defa senede 3600defa ihlas okumuş olursun.Buda 1200 hatme bedel olur.
3- Yüzüne bir dakikada Allahın kitabından bir sahife okuyabilirsin.
4- 1 dakikada kısa bir hadis ,kısa bır ayet ezberleyebilirsin.
5- 1 dakikada 30 defa kelimeyi tevhid getirebilirsin.
6- 1 dakikada 100 defa sübhanAllahi ve bihamdihi dersin.Denizlerin köpüğü kadar günah da olsa bağışlanır.
7- 1 dakikada 40 defa La havle dersin cennet hazinelerinden 40 hazine elde etmiş olursun.
8- 1 dakikada 60 defa Esteğfirullah el azim dersin bağış ve affa nail olursun.
9- 1 dakikada 25 defa salatu selam söylersin 250 sevabı, 250bagış ve 250dereceye nail olursun.Şefaati Mustafa’ya s.a.v nail olursun.
10- 1 dakikada dua,tefekkür,tezekkür kalbini inceleyen taatlerle olursun.Kalbin 1 dakikada ameli yerine göre ömre bedel olur.
Hayattan bir dakika ne kadar kıymetli oysa biz hayatımızı harap,zayi etmişiz. Tövbeler olsun hata rahına gittiklerimize,bilip ettiklerimize,bilmeyip ettiklerimize
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

emeğin için sağol kolay ama yapılmayan şeyler bunlar :?
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Saçma geldi. Üzgünüm ama bu benim düşüncem. 7000 sevap, 1200hatmeye bedel vs. vs. Ne bu sanki forumlardaki rep puanı gibi birşey. Din diyorsunuzda bu kadar basitmi, bu kadar kalıplaşmış birşeymi? 40 defa La Havle dersen cenent hazinelerinden 40 hazine elde edermişin?? Hani bize saçma gelen papazların cennetten arsa satmasından farklı birşey değil bence..
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

ComiC yazdı:Saçma geldi. Üzgünüm ama bu benim düşüncem. 7000 sevap, 1200hatmeye bedel vs. vs. Ne bu sanki forumlardaki rep puanı gibi birşey. Din diyorsunuzda bu kadar basitmi, bu kadar kalıplaşmış birşeymi? 40 defa La Havle dersen cenent hazinelerinden 40 hazine elde edermişin?? Hani bize saçma gelen papazların cennetten arsa satmasından farklı birşey değil bence..
Comic'e şu anlamda katılıyorum dinin rakamlarla boyutlandırılması bana da saçma geliyor yok 1000 elham okursa şöyle olursun 4444 tefriciye okursan dileğin olur falan gibi, ibadet kul ile Allah arasındadır yapılan ibadetin adedi önemli değildir önemli olan kalben yapılması ve seni Allaha ne kadar yakınlaştırdığıdır bence.
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

evet aynen katılıyorum bunların sayısı belirtilmemiştir ama yazılıyor
genede okuması sevaptır :)
Kullanıcı avatarı
SabahGunesi
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SabahGunesi »

ben bir dakikada bunları yapamam yaparım diyen varsa da yalan söyler anca salavat getirebilirim mümkün mü 1 dakika bu neefes alıp veriyorsun
mümkün değil
º°¨¨°º©©º°¨¨°º© Rüzgar Sert Essede Dağlar Önünde Eğilmez ©º°¨¨°º©©º°¨¨°º©
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

yok her biri için 1 dakika diyor. Hepsi bir dakikada olurmu hiç :)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
SabahGunesi
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SabahGunesi »

bende farklı bişey demedim ben 1 dakikada onların bir tanesini bile yapamam :D
anlatabildim mi 1 tanesini bile
º°¨¨°º©©º°¨¨°º© Rüzgar Sert Essede Dağlar Önünde Eğilmez ©º°¨¨°º©©º°¨¨°º©
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

mesela hatalı sollama arabalar (sende içindesin) çarpışacak durumdayken fatiha rekoru kırarsın(Allah a şükür son manevrayla kurtulduk) :)
Kullanıcı avatarı
ezelimgüzelim
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ezelimgüzelim »

Arkadaşlar paylaşıma saygı duymanız gerekmez mi? birçok kitapta yazılı olan şeyleri paylaşmış arkadaşımız bizimle yapıp yapmamak size kalmış varlığıyla yokluğunu doğruluğuyla yanlışını ancak Allah c.c. bilir bu nedenle ben size derim ki bilmediğiniz konularda yorum yapmayın haşa küfre girersiniz. arkadaşım emeğine sağlık paylaşımın yani düşünmen bile çok güzel...
Çıkmadık candan ümit kesilmez...
[img]http://img93.imageshack.us/img93/2258/1428ft0nukc2.gif[/img]
Kilitli