Öğrencilere neler oluyor ?

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Öğrencilere neler oluyor ?

Mesaj gönderen Eternity »

ResimBugün Yozgat, Balıkesir, Adana, Samsun ve Kocaeli'de öğrenciler kana bulandı. İlköğretim ve lise öğrencileri 'şakalaşırken' birbirlerini öldürdüler yaraladılar.

Balıkesir'de 16 ve 17 yaşındaki iki çocuğun karıştığı tartışma da cinayetle bitti. Çocuklardan biri tabancayla, diğeri de pompalı tüfekle, tartıştığı kişiyi öldürdü.

Yozgat'ta futbol maçı kanlı bitti
Yozgat'ta bir ilköğretim okulu öğrencisi bugün, arkadaşı tarafından bıçaklandı. İlköğretim beşinci sınıf öğrencisi kalecilik yaptığı maçta üst üste gol yiyince, bu duruma sebep olduğunu ileri sürdüğü takım arkadaşını bıçakladı.

Göğsüne aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan çocuk, ilk müdahalenin ardından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek yoğun bakım ünitesine yatırıldı.

Adana'da bıçaklanma
Adana'da da lise öğrencileri arasında çıkan tartışma bıçaklı kavgayla sonuçlandı.
17 yaşındaki meslek lisesi öğrencisi kavga ettiği arkadaşını üç yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan öğrenci Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Samsun'da yaralama
Samsun'da liselilerin 'bıçaklı' kavgasında bir öğrenci bıçakla bacağından yaralandı. Yeni Samsun Lisesi'nde E.P. (17) ile sınıf arkadaşı Y.E.B. (17) arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Y.E.B, bıçakla E.P'yi bacağından yaraladı. Yaralı öğrenci kaldırıldığı sağlık ocağında ayakta tedavi edildi. Yakalanan Y.E.B'nin olayın 'isteyerek olmadığını' söylediği öğrenildi.

Kocaeli'de de 'şakalaşma'
Kocaeli'nin Gebze ilçesi, Darıca beldesindeki Zeki Gezer İlköğretim Okulu öğrencisi G.G. (14), sınıfta şakalaştığı arkadaşı İ.S.'yi (16) çakıyla baldırından yaraladı.

İ.S.'nin İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı, arkadaşı G.G.'nin de gözaltına alındığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İstanbul'da ilköğretim öğrencisi arkadaşını kalbinden yaralamıştı

Dün İstanbul'da Levent Lütfi Banat İlköğretim Okulu öğrencisi sınıf arkadaşının kalbinin hemen altından aldığı bıçak darbesiyle yaralamıştı.

Beden eğitimi dersi için bahçeye çıktıkları sırasında çıkan kavgada yaralanan öğrencinin durumu kritik.

Arkadaşını üzerinde taşıdığı 'kelebek' diye bilinen bıçakla yaralayan öğrenci, polise olayın şakalaşırken meydana geldiğini, bıçağı korkuya kapılarak camdan attığını söyledi ancak bacak bulunamadı.

CNN Türk
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Eyvah eyvah... Millet zıvanadan çıkmış. Artık ailelerimiz bile bize hakim olamıyor. Çocuk serseri bir grubun içine düştüyse, zamanla eline bıçak alıyor, bıçaklamayı da marifet biliyor. Silah da cabası. Allah'a şükür, etrafımda böyle serseriler çok ama ailem beni sağlam yetiştirmiş, hiç bir vukuatım yok.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Shutmeupndown
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Shutmeupndown »

Neden bu konu birden ortaya çıkmış gibi gündeme geldi? Yök "sınav sistemini değiştirsek mi değiştirmesek mi?" ve " öss form kağıtlarının rengini bu sene hangi renk yapsak?" diye düşünürken binlerce çocuk yurdun her yerinde bıçaklandı çıkışta dövüldü sonra adam çağırıp kendisini döveni dövdürttü...medya öyle sinsi ki sanki bu olay tarihinde bir ilkmiş gibi gözümüze sokuluyor....Soruyorum sınıfınıza üstü başı yırtılmış kaç çocuk gelip "Çıkışa Gel Oğlum Çıkışa!!!!! " diye bağırdı? bi' düşünün.....