haremlik selamlıkk

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Kesinlikle karma olmalı eğitim. Peki üniversiteyi kazanıyor bu çocuklar; orada haremlik-selamlık bir uygulama olmayınca genelleme yapmak istemiyorum ama sudan çıkmış balığa dönüyorlar, çünkü yasak her zaman dikkat çekiyor maalesef..
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Ben karma lisede okumadım. Hatta orta okul dahil 6 sene kız okulunda okudum. Devlet okuluydu ve dini bir sebep yoktu amaç olarak. Tabiki karma ve tek tip okullar tartışılabilir ama eğitim kalitesi açısından düşünüldüğünde başarının karma liseye göre daha çok olduğunu düşünüyorum. Ergenlik dönemindeki değişim ve karşı cinse yönelme arttıkça ve onlar sürekli göz önünde oldukça ders başarısının düştüğünü biliyorum. Ha tabiki hayal kurmanın ucu bucağı yok ama yine de gözden uzak olanın gönülden de ırak olduğu mantığıyla tek tip okullarda daha verimli bir ortam olduğu düşünülebilir.
Bahsi geçen durum ise bundan çok farklı. "Haremlik selamlık mantığı okullarda ne kadar anlamlı?" tartışılır. Laik bir toplumun eğitim sisteminde bu tür uygulamayı görmek rahatsız edici.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir