windows açılışta hata veriyor

Windows İşletim Sistemleri hakkındaki sorunlarınız.
Kullanıcı avatarı
erolkaya
New Friend
New Friend

windows açılışta hata veriyor

Mesaj gönderen erolkaya »

ev pc'mi avas antivirüs ile tarama yaptırdığım zaman windowsta virüs var sileyim mi dedi bende hepsini sil dedim. işlem bitince pc.yi açtığımda "kesenjangansosial.exe" bulunamadı diye hata veriyor. bu dosyayı başka pc'de yerde aradım bulamadım. ne yapmam lazım.
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

o bilgisayar bende olsa formatı yediydi :)
çalışmalarına engel olmuyorsa öyle devam et
:)
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

açlışıta başlangıçta kurulan programlar arasına yerleşmiş windows o dosyayı açmak istiyor bulamayınca hata veriyor, windows+r tuşuna basıp "msconfig" yazın enter yapın çıkan ekranda başlangıç sekmesini bulup, ilgili programın yanındaki işareti oradan kaldırın sonra tamam yapıp bilgisayarı tekrar başlatın sorun çözülecektir ..
Kullanıcı avatarı
erolkaya
New Friend
New Friend

ilgilendiğiniz için sağolun ama öyle bir program yok
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

peki o zaman yine windows+r tuşuna basarak çıkan ekrana "regedit" yazın daha sonra şu aşamaları izleyin

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Shell
Explorer.exe "&ltWindows>\KesenjanganSosial.exe"

buradaki

"&ltWindows>\KesenjanganSosial.exe"

değerini değiştirerek

&ltWindows>\Explorer.exe haline getirmeniz lazım
Kullanıcı avatarı
47kromozom
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen 47kromozom »

hocam avastla taratırken sistem dosyalarını da sidirmişin sistem geri yükleme yap ama avastı yüklemeden öncesine sonra tekrar yükle yine bütün virüsleri sil olmadım format at bilmiyosan kaydır balkondan aşa
Kullanıcı avatarı
erolkaya
New Friend
New Friend

yardımın için teşekkür ederim. hemen deniyecem. bir de benim araçlar menüsünde "klasör seçenekleri" yok. gizli dosyaları göster diyecektim ama her tarafa baktım bulamadım, onu da mı silmiş yoksa
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

windowsun dosyalarını onar bence format atar gibi başla f8 lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra R ye basıp onar de sistmindeki eksik dosyalar onarılacaktır ve xp çalışmaya başlayacaktır ama bu en az yarım saatini alır
dünya bir gündür oda bugündür
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

erolkaya yazdı:yardımın için teşekkür ederim. hemen deniyecem. bir de benim araçlar menüsünde "klasör seçenekleri" yok. gizli dosyaları göster diyecektim ama her tarafa baktım bulamadım, onu da mı silmiş yoksa
onuda silmiş olabilir ama kontrol paneline bir bak orada duruyor olması lazım.
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

sizin bilgisayarınıza win32 virüsü bulaşmış. ben sizinkine benzer bir bilgisayarı temizlemiştim. virüsün en kötü özelliği sistem administrator yani sistem yöneticisi özelliğini elinizden alması. onun için klasör seçeneklerini göemiyorsunuz. virüs sistemde kendini klasör isimlerine benzeterek koruyor. ayrıca kendisini registry ye kopyalayıp her açılışta kendisini başka yerlere kopyalıyor. windows registryden uzun zaman uğraşmama rağmen silemedim. başlangıçta ya hata verdi ya da rundll32 çalıştırarak sistem açılışını dondurdu.
çözüm: windows ilk açıldığında ve uyarı mesajı aldığında o dosyanın olması gereken yer neresiyse (mutemelen windows klasörü veya sistem 32 klasörü) oraya herhangi bir dosyanın uzantısını ve ismini değştirip koymak. herhangi bir dosya olabilir. çok küçük bir dosya olması (windowsun açılışta kafasının karışmaması için) iyi olur. bu şekilde virüs kendi exe dosyasına bağlandığını sanacak, windows ta kendi başlangıcında sorunsuz bir başlatma yapacaktır.

tabi ben formatı öneriririm. kesin çözümdür.
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden